Wystartowała kolejna edycja Strefy 6!

AutoSzyby - Magnatt, fot: Sportowe WWL

Po raz piąty w Woli Rasztowskiej swoje zmagania zainaugurowała Liga Szóstek. Przystąpiło do niej 16 zespołów, co powoduje, że co tydzień, niemal w każdą niedzielę, blisko 200 fanów piłki nożnej będzie mogło realizować swoją pasję. I walczyć o okazałe trofea!

W porównaniu do poprzednich edycji Strefy 6 pod względem organizacyjnym niewiele się zmieniło. Nie brakuje zdjęć, transmitowanych spotkań, obszernych zapowiedzi, relacji, a nawet możliwości obstawiania spotkań u legalnego polskiego bukmachera BETFAN. Co więcej – podniósł się też poziom piłkarski, bo do 2.ligi dołączyło naprawdę wiele mocnych zespołów, które mają nadzieję, że w kolejnym sezonie będą grały o szczebel wyżej. Mowa tutaj chociażby o Oknotech Radzymin. Zespół Adriana Wojdy w pierwszej kolejce pewnie pokonał Retro Squad, a królem polowania był Adam Matejak, autor aż ośmiu goli! Od zwycięstwa zmagania rozpoczęły również Show Team (9:2 z debiutującym w lidze Old Stars Team), Bad Boys Ostrówek (5:0 z Tygłysami), z kolei wynik 2:2 padł w rywalizacji Joga Bonito – Wola Rasztowska, co jest pewną niespodzianką, bo to ci drudzy byli tutaj faworytami.

Joga Bonito – Wola Rasztowska, fot: Sportowe WWL

A co ciekawego wydarzyło się na starcie 1.ligi? Tutaj nie doszło do żadnej sensacji. Broniący tytułu PrefBud Tulewo pokonał Szewnicę, chociaż po pierwszej połowie wcale nie zapowiadało się, że to będzie spacerek dla urzędujących mistrzów. Trzy punkty na swoje konto dopisali także gracze Al-Maru, ale oni akurat bardzo męczyli się w konfrontacji z Lema Logistic i niewiele zabrakło, żeby noga im się powinęła. Żadnej litości nie dali z kolei swoim rywalom Black Dragons Team – Czarne Smoki rozgromiły Al-Maj Car aż 10:1. Z kolei w najciekawszym meczu najwyższej klasy rozgrywek AutoSzyby uporały się z Magnattem. Kluczem okazała się dobra forma Bartka Bajkowskiego, który w drugiej połowie przechylił szalę zwycięstwa na stronę zespołu Kamila Wiśniewskiego.

Ponieważ pogoda w niedzielę 27 marca była dobra, Organizatorzy zdecydowali się na transmisję LIVE wszystkich zaplanowanych spotkań (oczywiście z komentarzem). Kto jest ciekawy jak to wyglądało – retransmisję można obejrzeć poniżej (zapraszamy też do subskrypcji kanału – TUTAJ).

W ostatnią niedzielę, tj 3 kwietnia, Strefa 6 nie rozgrywała meczów. Było to spowodowane niespodziewaną zmianą pogody, przez co Orlik w Woli Rasztowskiej był w całości pokryty białym pierzem. Ale w kolejny weekend nic nie powinno już stanąć na przeszkodzie, by zawodnicy wrócili do gry. Terminarz na 10 kwietnia można znaleźć na stronie www.strefa6.pl

AutoSzyby – Magnatt, fot: Sportowe WWL