Wystawa Malarstwa i Koncert Kurpiowski w Fabryczce

Wystawa Malarstwa i Koncert Kurpiowski w Fabryczce

Dyrektor Fabryczki w Wołominie zaprasza w niedzielę 24 marca na wystawę malarstwa Jolanty Nogi oraz koncert zespołu Burónka, który zaprezentuje tradycyjne pieśni kurpiowskie.

Jolanta Noga od 2007 roku jest związana z Pracownią Malarską Jacka Bukowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Grupy Cytadela. Maluje w technice olejnej i pastelowej.

W 2011 roku zdobyła I nagrodę na XX PATP w Rzeszowie. Jej obrazy znajdują się w Domu Carla i Gerharda Hauptmannów w Szklarskiej Porębie – Oddziale Karkonowskiego Muzeum w Jeleniej Górze, w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych.

Wystawa Malarstwa i Koncert Kurpiowski w Fabryczce

Po wernisażu odbędzie się koncert zespołu Burónka, który wykonuje współczesne, autorskie interpretacje tradycyjnych pieśni kurpiowskich z Puszczy Zielonej.

Początek Burónce dała zafascynowana wokalną tradycją tego regionu Olga Stopińska oraz harmonista i aranżer Mateusz Wachowiak. Repertuar zespołu pochodzi przede wszystkim od nauczycielki Olgi Stopińskiej, kurpiowskiej śpiewaczki Bronisławy Świder ze wsi Bandysie orazz nagrań archiwalnych.

W roku 2017 podczas Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, zespół uhonorowany został prestiżową II. nagrodą „za sugestywne przekazanie charakteru pieśni kurpiowskich” oraz nagrodą publiczności „Burza Braw”.

Zespół Burónka tworzą:
Olga Stopińska – śpiew, inspiracja, aranżacja
Mateusz Wachowiak – harmonia polska, akordeon, opracowanie harmoniczne, aranżacja
Mateusz Sieradzan – instr. perkusyjne, współaranżacja
Mateusz Wożniak – kontrabas, współaranżacja

WSTĘP WOLNY
24.03.2019 (niedziela)
godz. 18:00 wernisaż
godz. 19:00 koncert

Fabryczka Wołomin, ul. Orwida 20
tel. (22) 787 41 13