Z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, fot. policja.pl

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, z przedszkolakami, rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Podczas trwania Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, który rozpoczął się w dniu 11 maja, potrwa do 19 maja 2023 roku. W ramach tego projektu do Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie zaproszeni zostali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Reklama

Podczas poniedziałkowego spotkania, funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Opowiedzieli przedszkolakom jak prawidłowo poruszać się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do przedszkola, powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po takich wspólnych rozmowach i zabawach dziecko, widząc na ulicy policjanta, nie będzie wahało się, aby podbiec do niego i poprosić o pomoc, jeśli wystąpi taka potrzeba.

mł. asp. Monika Kaczyńska/mw