Z Radzymina wystartuje wyścig kolarski „Tour Bitwa Warszawska 1920”

Wyścig kolarski, fot: pixabay.com

W piątek 16 sierpnia w samo południe z Radzymina wystartuje główny wyścig kolarski „Tour Bitwa Warszawska 1920” w ramach zawodów „Mazowsze Tour o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Aby uczcić pamięć Bohaterów zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920, do rywalizacji staną zawodowi kolarze, amatorzy, młodzież oraz dzieci.

Miasteczko rowerowe będzie się znajdować w centrum Radzymina, kolarze przejadą rundą honorową po mieście ulicami: od pl. Kościuszki aleją Jana Pawła II do ul. Weteranów, następnie ulicami Konopnickiej, Maczka, Norwida i Konstytucji 3 Maja, aby potem wyruszyć w trasę w stronę Nieporętu ulicą Weteranów. W związku z przejazdem peletonu na tych ulicach godz. 12-12:30 wystąpi kilkuminutowe wstrzymanie ruchu samochodów.

Ponad 200-kilometrowa trasa wyścigu głównego w dniu 16 sierpnia prowadzi z Radzymina do Płocka przez Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki i Płońsk. Program zawodów „Mazowsze Tour” obejmuje także dwa kryteria uliczne: Tor Modlin (17.08) i Legionowo (18.08).

Organizatorem wyścigu jest p. Dariusz Banaszek i Klub Kolarski Panorama – Warszawa. Więcej informacji: www.tourbitwawarszawska1920.pl.

Z Radzymina wystartuje wyścig kolarski „Tour Bitwa Warszawska 1920”