Zaczytany z medalem

Niecodziennym było koleje spotkanie mieszkańców Radzymina z przedstawicielem rodzimej literatury. Po raz kolejny do „Miasta Cudu nad Wisłą” w ramach uznanego przez miłośników literatury cyklu „Zaczytany Radzymin” zawitał niezwykle ceniony pisarz, dziennikarz i radiowiec Alek Rogoziński, prezentując swą najnowszą książkę.

To kolejna, po 3,5 roku wizyta autora w tym mieście, cieszącego się wielką popularnością wśród miłośników literatury. Przygotowywana od dawna wizyta pisarza, stała się okazją do celebry 50 urodzin autora.

To nie jedyna miła okazja do świętowania tego dnia, kolejną było wyróżnienie dla pomysłodawczyni „Zaczytanego Radzymina” Agnieszki Oniszk-Stachyry, która z rąk posłanki na Sejm RP, Bożeny Żelazowskiej odebrała pamiątkowy medal Pro Masovia.

Odznaczenie to przyznawane jest przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym: osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej za działalność kulturalną.