Zakończenie sezonu 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki

2259
Zakończenie sezonu 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki

14 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2016/2017. Na stadionie Marcovii zgromadziło się mnóstwo zawodniczek oraz zawodników Akademii.

Wśród zaproszonych gości dostrzec mogliśmy Prezesa Mareckich Inwestycji Miejskich p. Kamila Wieczorka, Przewodniczącego Rady Miasta Marki p. Michała Jarocha, Radnego Miasta Marki p. Jarosława Jaździka oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Marki p. Pawła Pniewskiego. Po krótkich przemowach Dyrektora Zarządzającego p. Pawła Rękasa oraz Dyrektora ds. sportowych p. Łukasza Zalewskiego rozpoczęło się wręczanie dyplomów, wyróżnień oraz pamiątkowych statuetek. Po części oficjalnej na wszystkich czekały nie lada atrakcje. Darmowa wata cukrowa, malowanie „buziek”, dmuchane zamki, mini karuzela łańcuchowa – to tylko część tego co przygotowała AP Marcovia Marki dla swoich zawodników i zawodniczek oraz ich rodzin.

Zakończenie sezonu 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki

Kończący się sezon obfitował w wiele sportowych sukcesów. Awans do „A” klasy wywalczyła prowadzona przez Michała Ogórka druga drużyna seniorów. Nasi zawodnicy zajęli ostatecznie drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie Wiśle Jabłonna. Z zespołów młodzieżowych największą uwagę przykuwa awans rocznika 2001 do I Ligi Wojewódzkiej. Podopieczni Arkadiusza Kostrzębskiego pokonali w decydującym meczu Victorię Sulejówek aż 7:0. Dużym wyczynem popisali się również zawodnicy urodzeni w roku 2010, którzy zajęli drugą lokatę w Klubowych Mistrzostwach Polski. Bardzo blisko awansu były ponadto prowadzone przez trenerów Łukasza Zalewskiego i Konrada Podeszwika roczniki 2004 i 2006 (grupa zielona).

Sezon 2016/2017 należy bez cienia wątpliwości zaliczyć do tych z gatunku udanych. Wprawdzie pierwsza drużyna Marcovii obeszła się smakiem i mimo olbrzymich szans nie awansowała ostatecznie do 4 ligi, ale pozostałe zespoły Akademii stanęły na wysokości zadania. W nowy sezon wejdziemy z wielkimi nadziejami na kolejne sukcesy. Przed nami krótka przerwa w rozgrywkach, po której rozpoczniemy przygotowania do jesiennych zmagań.

Zakończenie sezonu 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki

Źródło: Marcin Boczoń, Marcovia Marki

Komentarze