Zakończył się program „Akcja sterylizacja 2020”

Pies i kot, fot: fotolia.com

Przeprowadzana w Markach „Akcja Sterylizacja”, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Jest również pozytywnie odbierana społecznie.

– Coraz więcej właścicieli czworonogów korzysta z naszego projektu dotyczącego sterylizacji, kastracji i znakowania psów i kotów posiadających właścicieli – zaznacza Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek.

W 2020 roku Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki wydał 222 skierowania na sterylizację/kastrację oraz znakowanie zwierząt właścicielskich.

– To ważny element programu zapobiegania bezdomności zwierząt, ograniczający niekontrolowany rozród, a tym samym zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt – mówi Martyna Malinowska z Wydziału Ochrony Środowiska.

Skierowania na zabiegi weterynaryjne w 2020 roku realizowane były w Przychodni Weterynaryjnej MarWET Stańczykowska Sp.j. z siedzibą w Markach przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 131, która wygrała przetarg na to zadanie.

Kolejna akcja już za rok! Wszystkich właścicieli czworonogów zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o terminach otwarcia kolejnej edycji.