Zakup węgla na preferencyjnych warunkach – rusza nabór wniosków

Zakup węgla na preferencyjnych warunkach – rusza nabór wniosków, fot. wolomin.org

14 listopada 2022 r. rusza nabór wniosków na zakup węgla na preferencyjnych warunkach dla mieszkańców gminy Wołomin.

– Wnioski należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Wołominie (punkt informacyjny przy wejściu głównym) lub poprzez e-PUAP (wymagany podpis elektroniczny).
– Wnioski mogą składać osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego.
– Wnioskodawca ma prawo złożyć tylko dwa wnioski na zakup paliwa stałego tj.:
    – do 1,5 tony w okresie do końca grudnia 2022 r.
    – do 1,5 tony do 30 kwietnia 2023 r.

Nabór wniosków będzie trwać do 23 listopada 2022 roku. Termin uruchomienia faktycznej sprzedaży węgla przez gminę Wołomin uzależniony będzie od terminu otrzymania węgla od spółki Skarbu Państwa.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i wtedy, gdy węgiel będzie już na składzie w ZEC (faktycznie dostępny) wnioskodawca zobowiązany będzie do zapłaty za zamówiony węgiel.
Po uiszczeniu zapłaty wnioskodawca zostanie powiadomiony o terminie odbioru węgla. (Wnioskodawca udaje się po węgiel do ZEC dopiero po otrzymaniu informacji o możliwości odbioru swojego zamówienia).

Wnioskodawca zapewnia transport węgla z ZEC do swojego domu we własnym zakresie.
Uwaga! Termin dostarczenia węgla dla gminy Wołomin w całości uzależniony jest od spółki Skarbu Państwa wyznaczonej do współpracy z gminą.

Gmina Wołomin nie ma wpływu na wybór dostawcy węgla. Obecnie nie wiemy, z którego kraju pochodzi węgiel i jaka będzie jego jakość. Certyfikaty jakości węgla ma dostarczyć spółka Skarbu Państwa. Możliwość zakupu ekogroszku uzależniona będzie od jego dostępności, na którą gmina Wołomin również nie ma wpływu.

Więcej informacji w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych można uzyskać:
– nr telefonu 22 763 30 35
– adres e-mail: wegiel@wolomin.org.pl

 Dokumenty do pobrania (kliknij na wybrany plik, aby rozpocząć pobieranie):
wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (DOC)
wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (PDF)

Gmina Wołomin przystąpiła do projektu umożliwiającego mieszkańcom zakup paliwa stałego na preferencyjnych warunkach zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022r., poz. 2236)