Zamknięcie skrzyżowania ulic Górnośląskiej i Żeromskiego w Ząbkach

Roboty drogowe, fot. Pixabay

Firma Fal-Bruk przebudowująca ul. Górnośląską wraz budową w niej kolektora deszczowego poinformowała, że w najbliższych dwóch tygodniach front robót obejmie skrzyżowanie ulicy Górnośląskiej z ul. Żeromskiego.

Wymaga to wyłączenia przedmiotowego skrzyżowania z ruchu i skierowania przebiegających tamtędy linii autobusowych na dodatkowe objazdy.

Reklama

W związku z powyższym od jutra, linie Ząbki-1 i Ząbki-3 zostają skierowane na objazd w obu kierunkach ulicami Wigury, 11 Listopada, Wolności, Batorego.

Reklama

Od najbliższej soboty zawiesza się funkcjonowanie przystanku 11 Listopada 01 na ul. Żeromskiego

Autobusy jadące w kierunku Powstańców, za przystankiem Popiełuszki 01, dojadą ul. Wigury do ul. 11 Listopada skręcą w prawo ul. 11 Listopada, następnie w lewo w ul. Wolności i w lewo w ul. Batorego. Od przystanku Wyspiańskiego 02 wracają na stałą trasę. Na trasie objazdu zatrzymają się na funkcjonujących przystankach: Wilcza 01 na ul. 11 Listopada, Hallera 02 na ul. Batorego, planowane jest również uruchomienie tymczasowego przystanku Wigury na ul. Wigury przed ul. Wyszyńskiego – uruchomienie tego przystanku powinno nastąpić do dnia 18.02.

Autobusy jadące w kierunku krańca CH Marki za przystankiem Wyspiańskiego 01 pojadą prosto ul. Batorego do ul. Wolności, skręcą w prawo w ul. Wolności i ponownie w prawo w ul. 11 Listopada oraz w lewo w ul. Wigury i od przystanku 11 listopada 02 na ul. Wigury autobusy wrócą na stałą trasę. Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystankach Hallera 03 na ul. Wolności (przystanek w zatoce na wylocie z ronda który zostanie ponownie uruchomiony), Tetmajera 01 na ul. 11 Listopada.

Te dodatkowe utrudnienia potrwają do 2 tygodni.tj do 2 marca.

W związku z wydłużeniem trasy i czasu przejazdu wprowadza się korektę rozkładów jazdy linii Ząbki-1 i Ząbki-3. Ponadto w związku z wpływającymi do UM w Ząbkach wnioskami koryguje się godziny odjazdów pierwszych kursów porannych i kursów w godzinach wieczornych.

Zamknięcie skrzyżowania ulic Górnośląskiej i Żeromskiego w Ząbkach, fot: zabki.pl
Zamknięcie skrzyżowania ulic Górnośląskiej i Żeromskiego w Ząbkach, fot: zabki.pl