Zamknięcie skrzyżowania ulic Maczka i Szwoleżerów w Ząbkach

Zakaz wjazdu, fot: pixabay

Dziś rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Szwoleżerów z ul. Maczka i ul. Kosynierów. Skrzyżowanie wraz z odcinkiem ul. Maczka do ul. Andersena (bez skrzyżowania z ul. Andersena) będzie zamknięte dla ruchu. Do odwołania zmianie uległy trasy i rozkłady linii Ząbki-1, 2 i 3 oraz 199 i 245 WTP.

Linie Ząbki-1 i Ząbki-3 w jadące w kierunku ul. Powstańców za przystankiem MCS Basen pojadą trasą objazdu ul. ks Skorupki (DW634), al. Piłsudskiego (DW631) do skrzyżowania z ul. Szwoleżerów następnie ul. Żbikowskiego i Powstańców od przystanku Maczka 01 lub Maczka 01 BIS wrócą na stałą trasę. Na trasie objazdu będą funkcjonować, jako stałe przystanki Andersena 01 na ul. Żbikowskiego i Powstańców Las 01 na ul. Powstańców. Zostanie wytyczony również tymczasowy przystanek warunkowy/rezerwowy Maczka 01 BIS ok 50 m za przystankiem Maczka 01, na którym będą zatrzymywać się linie Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej w sytuacji, gdy przystanek Maczka 01 będzie zajęty przez realizujący postój autobus linii 245.

Dla Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej zawiesza się funkcjonowanie przystanków Gajowa 01, Kosynierów 01, Maczka 03 i 04 oraz przystanku Sosnowa 01, na który jako „Sosnowa 51” będzie zatrzymywała się linia 199 jadąca w kierunku Metra Trocka. Od dnia 5 maja dla linii Ząbki-3 uruchamia się jako stały przystanek Skowronka na ul. Zycha. Linie Ząbkowskie będą kursowały wg. zmodyfikowanych rozkładów jazdy. Dla linii Zabki-1 i Ząbki-3 nadal obowiązuje objazd zamkniętego ciągu ulic Drewnicka i Kochanowskiego.

Zmiany w układzie linii WTP (ZTM) w związku z tymi utrudnieniami w Ząbkach:
199 będzie skierowanie na trasę objazdową:
    – w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA: METRO TROCKA – … – Orla – ks. I. J. Skorupki (DW 634) – Zielonka: al. marsz. J. Piłsudskiego (DW 631) – Ząbki: Szwoleżerów – R. Żbikowskiego – … – REMBERTÓW-STRZELNICA
    – w kierunku krańca METRO TROCKA:REMBERTÓW-STRZELNICA – … – Żołnierska – Zielonka: al. marsz. J. Piłsudskiego (DW 631) – Ząbki: ks. I. J. Skorupki (DW 634) – Sosnowa – gen. W. Sikorskiego – Kwiatowa – … – METRO TROCKA
245 zostanie skrócone do przystanku MACZKA
– METRO TROCKA – … – Powstańców – zawrotka na rondzie u zbiegu ulic Powstańców i gen. S. Maczka (na rondzie „Młodzieży”) – Powstańców – MACZKA 01;
– Powrót: MACZKA 01 – Powstańców – … – METRO TROCKA

Dla linii ZTM uruchomione zostają przystanki zastępcze (w przypadku gdy przystanki funkcjonują dla komunikacji ząbkowskiej w nawiasie podano ich nazwę):
– MCS-BASEN 52 (obecny przystanek MCS Basen dla linii Ząbkowskich) zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ulicy ks. I. J. Skorupki za skrzyżowaniem z ulicą F. Stefczyka w kierunku Zielonki, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) wyłącznie dla linii 199 w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.
– SOSNOWA 51 (Sosnowa 01)zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Sosnowej za skrzyżowaniem z ulicą I. J. Skorupki w kierunku ulicy gen. W. Sikorskiego, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca METRO TROCKA.
– GAJOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy gen. W. Sikorskiego za rondem u zbiegu ulic Gajowej, Sosnowej i gen. W. Sikorskiego w kierunku ulicy Kwiatowej, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca METRO TROCKA.

Dla komunikacji WTP (ZTM – linii 199 i 245) zawiesza się funkcjonowanie przystanków: KS. SKORUPKI 02 na ul. Kwiatowej, RÓŻANA 02 , ZIELENIECKA 01 i 02, PUŁASKIEGO 01 i 02 na ul. Szwoleżerów, MACZKA 03 i 04 na ul. Maczka, KOSYNIERÓW 01 na ul. Kosynierów , GAJOWA 01

W związku z przebudową ul. Paderewskiego w Rembertowie linie Ząbki-2 (jednokierunkowo) i 199 dwukierunkowo za przystankiem Szafarzy zostają skierowane na objazd ulicami Zawodową i Bombardierów. Na trasie linii Ząbki-2 w kierunku przystanku Rembertów Ratusz będą obowiązywać przystanki na żądanie Zawodowa 51, Eskulapów 01

Utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Szwoleżerów i Maczka, potrwają ok 3 tygodnie. Następnie ruch na ul. Szwoleżerów zostanie przywrócony, a prace przeniosą się na skrzyżowanie ul. Maczka i Andersena.