Roboty drogowe, fot: fotolia.com

Od wtorku 14 stycznia w związku z rozpoczęciem budowy kolektora deszczowego zostanie wyłączona z ruchu ul. Zycha w Ząbkach.

Firma budująca na zlecenie miasta ulice Olszewskiego, Sokolą i Bocianią rozpocznie budowę kolektora deszczowego w ul. Zycha. Kolektor ten docelowo będzie odprowadzał wody opadowe zarówno z rejonu ul. Olszewskiego jak i ul. Szwoleżerów. Realizacja kolektora będzie wymagać wykonania głębokich wykopów w pod jezdnią ul. Zycha. W związku z tym, zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu w ramach, której ulica Zycha na odcinku od ul. Warszawskiej do nowego skrzyżowania z ul. Olszewskiego zostanie wyłączona z ruchu.

Zalecany objazd został wytyczony ulicami Warszawską i Piłsudskiego.

W związku z powyższym linia Ząbki-3 zostanie skierowana na objazd ul. Piłsudskiego do ul. Warszawskiej. Na trasie objazdu linia Ząbki-3 będzie zatrzymywać się na przystankach: Cmentarz 02, Szwoleżerów 02 na ul. Piłsudskiego, oraz Warszawska 01 na ul. Warszawskiej, dalej wraca na stałą swoją stałą trasę ul. Łodygową, Klamrową i Jana Pawła II.

Od wtorku 14 stycznia 2020 zawiesza się funkcjonowanie przystanków Skrajna i Zycha.

Zmiany w objazdach linii Ząbki-1 i Ząbki-3 na północny miasta

W związku z zaawansowaniem prac na ul. Narutowicza, wykonawca umożliwił przejazd autobusów przez plac budowy. Co pozwoli zmienić trasy objazdów linii komunikacyjnych, aby zmniejszyć uciążliwości związanymi z toczącymi się pracami na ul. Narutowicza i Szpitalnej (inwestycja powiatowa).

Reklama

Od 14 stycznia zmienią się trasy objazdu linii Ząbki-1 i Ząbki-3.Za przystankiem Wolności 03, objazd będzie przebiegała dwukierunkowo ulicami Drewnicką, Popiełuszki, Piotra Skargi, Wigury, Żeromskiego, Batorego, od przystanku Wyspiańskiego autobusy wrócą na stałe trasy. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców ul. Piotra Skargi o nie parkowanie samochodów na jezdni na odcinku między ul. Wigury i Popiełuszki.To usprawni przejazd autobusów.

Zamknięcie ul. Zycha, zmiany tras linii Ząbki-1 i Ząbki-3

W związku z powyższym od wtorku 14 stycznia, od początku kursowania uruchamia się dla linii Ząbki-1 i Ząbki-3 następujące przystanki :
– Drewnicka 01 i 02 na ul. Drewnickiej
– Popiełuszki 01 i 02 na ul. Popiełuszki– przystanki tymczasowe
– 11 listopada 01 na i 02 na ciągu Wigury i Żeromskiego
– Wyspiańskiego 01 i 02 na ul. Batorego dla obu linii.

Jednocześnie zawiesza się funkcjonowanie następujących przystanków:
– dla linii Ząbki-1: Piotra Skargi 01 i 02, Hallera 02 i 03,
– dla linii Ząbki-3: Piotra Skargi 01 i 02, Tetmajera, Lisa Kuli, Szpital Drewnica, Kuleszy, Wilcza

Od wtorku obowiązują nowe rozkłady jazdy linii Ząbki-1 i Ząbki-3. Trasa i rozkłady linii Ząbki-2 pozostają bez zmian.

Komentarze