Zamknięta al. Jana Pawła II w Radzyminie – nowe rozkłady jazdy

Roboty drogowe, fot: fotolia.com

Od dziś obowiązują zmodyfikowane rozkłady jazdy i trasy autobusów komunikacji publicznej. Jest to związane z robotami drogowymi i modernizacją al. Jana Pawła II.

Utrudnienia występują na odcinku od Cegielni do skrzyżowania z ul. Norwida i Polną w Radzyminie. Fragment al. Jana Pawła II jest zamknięty, a na pozostałych odcinkach obowiązuje ruch wahadłowy.

Najważniejsze zmiany w komunikacji autobusowej:
– Autobus ZTM Warszawa 738 jedzie przez dwupasmówkę z pętlą w centrum Radzymina – linia kursuje trasą: Słupno – Aleja Bohaterów Radzymina 1920 (dwupasmówka – dawna obwodnica) do ul. Słowackiego i Korczaka, następnie ul. Konstytucji 3-ego Maja aż do nowego przystanku końcowego „Traugutta” na pl. T. Kościuszki. Linia 738 pomija przystanki: Cmentarz, Wierzbowa, Czartoryskiej. Informacja o nowych rozkładach jest również na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.
– Aby ułatwić dojazd do przystanków 738 i zapewnić obsługę przystanków w al. Jana Pawła II, gmina Radzymin przygotowała dodatkową linię tymczasową R38, która będzie kursowała w dni powszednie co pół godziny, w soboty co godzinę i w niedziele co 2 godziny. Trasa R38 to: pętla przy ul. Głowackiego – ul. Konstytucji 3 Maja (przystanek „Traugutta”) – al. Jana Pawła II (przystanki „Ks. Czartoryskiej” i „Wierzbowa”), dalej ulicami Hallera, Polną, Sikorskiego i al. Jana Pawła do Słupna (przystanki „Słupno” i „Słupno Górki”) i analogicznie w drugą stronę. Po drodze pojawią się dodatkowe przystanki na ulicach Hallera i Sikorskiego. Bezpośrednia przesiadka do 738 będzie możliwa na przystanku „Traugutta” i w Słupnie.
– Powstał nowy przystanek „Traugutta” w centrum miasta –w zatoce parkingowej przed pomnikiem na placu T. Kościuszki;
– Powstał nowy przystanek „Bohaterów Radzymina 1920” przy rondzie ks. Andrzeja Rudzkiego na skrzyżowaniu ulic: Wołomińskiej i dwupasmówki, tj. ulic Bohaterów Radzymina 1920 i Słowackiego;
– Linie od R1 do R5 pomijają przystanek „Ks. Czartoryskiej” w al. Jana Pawła II, a w jego miejsce obsługują przystanek „Traugutta” przy ul. Konstytucji 3 Maja. Na tym przystanku zatrzymuje się również linia ZTM Warszawa L31.
– Na linii R7 autobus jedzie ul. Hallera zamiast ul. Sikorskiego, a więc omija przystanek „Cmentarz” i „Cegielnia Sikorskiego. Zatrzymuje się na przystanku „Cegielnia Plac Zabaw”, skąd jedzie ulicą Polną aż do ul. Hallera. W dalszym ciągu linia R7 będzie zatrzymywała się na przystanku „Ks. Czartoryskiej”.

Utrudnienia w ruchu samochodowym i prace budowlane w al. Jana Pawła II
Od 22 marca do końca czerwca br. al. Jana Pawła II w Radzyminie będzie:
– całkowicie zamknięta na odcinku od ul. Hallera do ul. Piłsudskiego (do Cmentarza Żołnierzy Poległych 1920). Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji oraz obsługa firm i zakładów przemysłowych;
– Ruch wahadłowy będzie odbywał się na odcinkach:
– od skrzyżowania z ul. Norwida/Polna do ul. Hallera
– od ul. Piłsudskiego (wiadukt przy Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920) do ul. Sikorskiego (Cegielnia).

Osobom odwiedzającym cmentarz rekomendujemy parkowanie przy ul. Piłsudskiego (ślepa uliczka pomiędzy ogrodzeniem cmentarza i wiaduktem).

Prace przy modernizacji ulicy i budowie ścieżki rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II powinny zakończyć się latem br. Kluczowy etap modernizacji nawierzchni przypada teraz, tj. na okres marzec-czerwiec 2021. Po zakończeniu prac al. Jana Pawła II będzie miała nową nawierzchnię, odwodnienie deszczowe, oświetlenie i infrastrukturę techniczną, a ścieżka rowerowa poprowadzi od skrzyżowania z ulicami Norwida i Polną w Radzyminie do skrzyżowania z ul. Żeromskiego w Słupnie.

Więcej szczegółów i aktualne rozkłady jazdy na stronie Urzędu Gminy Radzymin LINK.

Zamknięta al. Jana Pawła II w Radzyminie – nowe rozkłady jazdy, ilustracja: radzymin.pl