Zamknięty MCER, MOK i CAF3 w Markach

Urząd Miasta Marki, fot: marki.pl

Decyzją władz miasta Marki od czwartku (12 marca) do odwołania nie będą działać placówki miejskie.

Nieczynne będzie Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). Nie będzie można korzystać z basenu, nie będą czynne: hala widowiskowa i sportowa, zostają odwołane koncerty, spotkania i zajęcia na terenie obiektu przy Wspólnej 40-42. W sprawie już zakupionych biletów na wydarzenia prosimy o kontakt bezpośrednio z MCER (tel. 22 100 23 41).

Od jutra odwołane są także zajęcia i wydarzenia w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Zostanie zamknięte również Centrum Aktywności Fabryczna 3. Od czwartku przestanie działać również miejska biblioteka oraz jej filie w Strudze i Pustelniku. Nie będzie zajęć prowadzonych przez Akademię Piłkarską Marcovia Marki, nieczynne też będą miejskie obiekty sportowe (dotyczy to również miejsc wynajmowanych przez podmioty zewnętrzne w szkołach i placówkach miejskich).

– Prosimy i zalecamy jak najmniejszą aktywność i pojawianie się w miejscach publicznych (m.in. Urząd Miasta Marki, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wodociąg Marecki, Zakład Usług Komunalnych, Centrum Usług Wspólnych) tylko w pilnych i niezbędnych sprawach. Większość spraw możecie Państwo załatwić telefonicznie i za pośrednictwem kanałów elektronicznych – czytamy na stronie Urzędu Miasta Marki.

– Znaleźliśmy się w sytuacji, w jakiej do tej pory nie byliśmy. Być może środki, które wprowadzono, mogą wydawać się zbyt uciążliwe. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest jednak najważniejsze. Mam nadzieję, że działania, które podejmujemy, przyczynią się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.