Zanim ruszy stacja metra Trocka

Zanim ruszy stacja metra Trocka, fot: marki.pl

W związku ze zbliżającym się terminem otwarcia stacji metra linii M2 Metro – Trocka Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Warszawie rozpoczął konsultacje społeczne.

Tematem będą projektowane zmiany w układzie komunikacyjnym. Dyskusja będzie prowadzona od kwietnia do 23 czerwca.

Wszystkie zmiany, jakie planuje wprowadzić ZTM, są dostępne TUTAJ.

Poniżej prezentujemy szczegóły. W ulotce w PDF można zapoznać się ze schematami graficznymi, które obrazują zmiany w trasach i kursach.

15 kwietnia zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie planuje również uruchomienie specjalnego czatu z dyrektorem ZTM. Uwagi będą przyjmowane także drogą elektroniczną pod adresem konsultacje@ztm.waw.pl

W maju dla zainteresowanych mieszkańców odbędą się spotkania konsultacyjne na Pradze-Północ, Targówku i Białołęce oraz w Markach. Zostanie udostępniona także przez ZTM ankieta w internecie.

Na terenie Marek Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadzi dla mieszkańców i zainteresowanych pasażerów spotkanie konsultacyjne 21 maja w godz. 17.00 – 20.00 w Centrum Aktywności Fabryczna, ul. Fabryczna 3 (dojazd liniami autobusowymi 140, 240, 340, 738 przystanek Fabryczna), na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Zakres proponowanych zmian dla linii 140, 340 i 738:

Według projektu, przy stacji metra Trocka będą kończyły trasy autobusy linii 140, 340, 738 jadące od strony Marek.

Proponowany przebieg trasy:

RADZYMIN / CZARNA STRUGA / PUSTELNIK – Al. Marsz. J. Piłsudskiego – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA

Autobusy będą kursować częściej. Na wspólnym odcinku trasy pomiędzy Pustelnikiem a stacją metra pojawią się na przystankach co 5 minut w godzinach szczytu, 10 minut poza szczytem oraz co 15 minut w święto.