Zatrzymania w związku ze śledztwem dotyczącym przestępstw korupcyjnych

Starostwo Powiatowe w Wołominie

Na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali dziś czterech mężczyzn w związku z prowadzonym od września 2019 r. śledztwem dotyczącym szeroko rozumianej korupcji związanej z procedurą wydawania decyzji w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

Aktualnie trwają przeszukania w Starostwie Powiatowym w Wołominie oraz w miejscach zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanych.

Zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych. Po wykonaniu tych czynności zostanie podjęta decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych.

Wszystko wskazuje na to, że łapówki wręczano w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego. Jest to nowe postępowanie prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga. Agenci CBA zatrzymali urzędnika Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz trzech przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej, z okolic Warszawy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację w wołomińskim starostwie.