Zatrzymany za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie mienia

Policja, fot: fotolia.com

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 32-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze, zmuszanie do określonego zachowania i uszkodzenie mienia. Ofiarą mężczyzny była jego partnerka. Mieszkaniec Marek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa.

Funkcjonariusze z północnopraskiej komendy prowadzili ustalenia do sprawy dotyczącej wymuszenia rozbójniczego. Kilka tygodni temu mieszkanka Pragi Północ poznała mężczyznę na jednym z portali internetowych. 32-latek zamieszkał z partnerką, lecz po pewnym czasie jego nastawienie do niej zmieniło się. Grożąc nożem i pobiciem zmusił kobietę do wypłaty pieniędzy w kwocie 5000 złotych, ponadto nagrywał wstydliwe sytuacje, po czym groził rozesłaniem nagrań. Mężczyzna wielokrotnie uderzał partnerkę, przypalał papierosem, straszył podpaleniem mieszkania i uszkodził mienie warte 6000 złotych.

Szczegółowo przeprowadzone rozpoznanie i poczynione ustalenia doprowadziły policjantów do 32-letniego mieszkańca Marek. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci doprowadzili 32-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty wymuszenia rozbójniczego, zmuszania groźbą do określonego zachowania oraz uszkodzenia mienia.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa w komisariacie 2 razy w tygodniu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.