Zatrzymany złodziej usłyszał 26 zarzutów

Zatrzymany złodziej usłyszał 26 zarzutów, fot. policja.pl

W czwartek 21 czerwca 2022 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 27-letni mieszkaniec Wołomina poruszał się po terenie powiatu wołomińskiego i dokonywał różnego rodzaju przestępstw.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem. Miejsca, które wybierał sobie sprawca były zazwyczaj nowo wybudowane domy, pomieszczenia gospodarcze, garaże, hale przemysłowe oraz myjnie samochodowe i stacje paliw. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wytypowali 27-letniego mieszkańca Wołomina jako podejrzewanego o działalność przestępczą.

Mężczyzna poruszał się samochodem marki Skoda Fabia po powiecie wołomińskim oraz ościennych powiatach i dokonywał kradzieży z włamaniem. Nie miał upatrzonych celów i kradł co popadnie. Przeważnie jego łupem padały elektronarzędzia, paliwo z samochodów ciężarowych czy butle gazowe na stacji paliw. Na myjniach samochodowych, przełamywał zabezpieczenia wyposażeń i kradł monety. Nie przeszkadzało mu fakt, że miejsca w których dokonywał włamań były objęte monitoringiem.

Wołomińscy kryminalni 21 czerwca 2022 r. w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na dziedzińcu kamienicy w Wołominie 27-latka, który na widok funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki.

Wykonane wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Kobyłce czynności pozwoliły na zgromadzenie materiału dowodowego, na postawienie którego zatrzymanemu przedstawiono łącznie 26 zarzutów. Dotyczyły one przede wszystkich kradzieży z włamaniem, ale również posiadania znacznej ilości środków odurzających i kierowania samochodem pomimo zakazu. 27-latek wszystkich tych czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa zwanej recydywą.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska