Zawieszenie linii L44 w szczycie okresu wakacyjnego

Linia L44, fot: zielonka.pl

W związku ze znikomym wykorzystaniem linii L44 w okresie wakacyjnym, jej funkcjonowanie zostaje zawieszone w szczycie okresu wakacyjnego czyli od 18 lipca do 24 sierpnia 2018 roku. Od 18 lipca wprowadzona zostanie też kolejna zmiana trasy linii L43, ze względu na rozpoczynający się remont ulicy Powstańców.

W dniach 27 i 28 czerwca przeprowadzone zostało badanie liczby pasażerów korzystających z linii L44, a następnie w dniach 4 i 5 lipca je ponowiono (w zakresie szczytów komunikacyjnych). Badania potwierdziły, że liczba pasażerów w poszczególnych kursach spadła w okresie wakacyjnym do bardzo niskiego poziomu, jedynie w ścisłym centrum miasta odnotowano nieco większe zainteresowanie.

Dane potwierdziły też, że linia L44 jest w głównej mierze wykorzystywana przez uczniów, jako środek dojazdu i powrotu ze szkoły.

Bez zmian pozostaje częstotliwość kursowania linii L43. Jedynie jej trasa zostanie zmieniona w rejonie ograniczonym ulicami Marecka i Długa. Zmiana ta jest spowodowana koniecznością przeprowadzenia modernizacji ul. Powstańców na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Sobieskiego. Tymczasowo zlikwidowane zostaną przystanki na ul. Sowińskiego, Powstańców i Kościuszki. Alternatywnie dla mieszkańców tego rejonu miasta utworzone zostaną przystanki na ul. Długiej w pobliżu osiedla Długa.

źródło: zielonka.pl