Zawodnicy Marcovii intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej

Zawodnicy Marcovii intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej, fot. marki.pl

14 pkt w 16 spotkaniach. Taki jest jesienny bilans piłkarzy Marcovii. Obecnie piłkarze ze Wspólnej zajmują bezpieczne, 14 miejsce w tabeli mając do rozegrania jeden zaległy mecz. Wiosna upłynie pod znakiem walki o utrzymanie w IV lidze.

Podopieczni trenera Bartłomieja Walewskiego trenują na obiektach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. W minioną sobotę rozegrali w Karczewie pierwszy mecz sparingowy. Spotkanie z miejscowym Mazurem zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Osoliński, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Grabowiczu. 3 lutego Marcovia rozegra dwa sparingi na boisku MCER. Najpierw o godz. 12:00 jej rywalem będzie KS Łomianki, a dwie godziny później Escola Varsovia.

Oto plan zimowych sparingów:
27.01 Mazur Karczew (1:1)
03.02 KS Łomianki (MCER, godz. 12:00)
03.02 Escola Varsovia (MCER, godz. 14:00)
10.02 Makowianka Maków Mazowiecki
10.02 Grom Warszawa
17.02 Mszczonowianka Mszczonów
17.02 Wicher Kobyłka
24.02 Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
02/03.03 ŁKS Chlebnia

Czas oraz miejsca spotkań są podawane na bieżąco na Facebooku 'Marcovia Marki’. Tam też regularnie pojawiają się informacje na temat zmian kadrowych, a tych w ostatnim czasie trochę było. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Sebastian Kosiorowski, Patryk Andrzejczak, Kacper Nastałek, Przemysław Chyrchała i Szymon Zelmański. Z Marcovią pożegnali się również Dominik Woronowicz i Jakub Matwiejczuk. W ich miejsce sprowadzono Michała Wołosa (obrońca Mazovia Mińsk Mazowiecki), Pawła Blesznowskiego (bramkarz Legionovia Legionowo) i Kamila Cholewę (bramkarz Gedania Gdańsk). Wiosną przy Wspólnej 12 będzie występował również wypożyczony z Hutnika Warszawa Patryk Piasecki. To w dużej mierze na jego barkach będzie spoczywać zdobywanie bramek. W kręgu zainteresowań trenera Walewskiego jest jeszcze dwóch zawodników. Ich przyszłość powinna wyjaśnić się do końca tygodnia. Czy ktoś jeszcze zimą opuści Marcovię? Aktualnie na testach w innych klubach przebywają Roman Zhuk i Aleks Płoszka.

Warto odnotować, że przygotowania z pierwszym zespołem seniorów rozpoczęło czterech zawodników Akademii – Mateusz Hoppe, Karol Jedliński, Bartosz Wichrowski i Kacper Gwóźdź. Trzech pierwszych zagrało w meczu sparingowym z Mazurem Karczew. To duże wyróżnienie dla młodych zawodników i bodziec do jeszcze cięższej pracy, która – jak widać – przynosi efekty.