Zbiórka używanych zabawek w Markach

1351
Zbiórka używanych zabawek 2017

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, dzień wyczekiwany przez każde dziecko, dlatego podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku będzie prowadzona zbiórka używanych zabawek, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci na terenie Marek.

Akcja jest również doskonałą okazją i motywacją do przeprowadzenia wiosennych porządków, a co za tym idzie przeglądu zabawek, z których dzieci już wyrosły, a które to są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Każda tak zabawka sprawi wielką radość obdarowanemu dziecku, co jest głównym celem akcji.

W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco zasady całej akcji, rozszerzyć zakres prowadzonej zbiórki oraz nawiązać współpracę z partnerami, którzy wspomogą całe przedsięwzięcie.

Co się zmieni?

  1. Do tej pory zbiórka prowadzona była na rzecz dzieci, które są pod opieką mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej – ten model sprawdził się, ale organizatorzy postanowili być bliżej ludzi, poznać problemy rodzin, których dzieci zostaną obdarowane, tak aby nieść pomoc w trakcie całego roku, a nie tylko w ten jeden dzień – Dzień Dziecka.

W związku z tym, zwracają się do Mieszkańców Marek o zgłaszanie rodzin, w których to rodziców często nie stać na zakup nowych i drogich zabawek. Głównym celem jest sprawić, aby na buziach wszystkich tych dzieci zagościł uśmiech!

Zgłoszenia na poniższe adresy mailowe:
projekt.marki@gmail.com
werelicharkadiusz@gmail.com
lub za pośrednictwem Facebooka:
www.facebook.com/ProjektMarki/
www.facebook.com/arkadiusz.werelich

Zgłoszenia można wysyłać do dnia: 21.05.2017

  1. Do tej pory zbiórka była prowadzone w jednym punkcie, w określonych godzinach, co było z pewnością pewnym utrudnieniem. Mimo to – z roku na rok liczba zebranych zabawek była zdecydowanie większa.

Tegoroczna zbiórka zostanie przeprowadzona w każdej z mareckich szkół oraz u partnerów. Będzie to ok. 10 lokalizacji, co powinno zwiększyć dostępność dla osób chcących wziąć udział w naszej akcji.

Czas trwania zbiórki: 16.05.2017 – 28.05.2017

Po zakończonej zbiórce, segregacji zebranych zabawek i dostosowanie ich do wieku poszczególnych dzieci – członkowie stowarzyszenia udadzą się pod wskazane adresy, aby obdarować dzieci.

Zbiórka używanych zabawek 2017
Komentarze