Zielonka – Kościuszki, Powstańców i Żabia do remontu

Roboty drogowe, fot. Pixabay

Urząd Miasta Zielonka rozstrzygnął przetargi dotyczące remontów ulic Kościuszki, Powstańców i Żabiej. Prace ruszą już wiosną. W kolejce czekają też inne ulice.

W budżecie miasta na 2018 r. zaplanowano znaczne wydatki na remonty i budowę dróg. W tym roku planowane są modernizacje odcinków ulic: Kościuszki, Powstańców, Żabiej, Mazurskiej, Kołłątaja (odcinek od Chopina do Staszica), Paderewskiego (odcinek od Wyszyńskiego do bocznicy kolejowej) i Wojska Polskiego (odcinek od Wyszyńskiego do bocznicy kolejowej). W planach jest też budowa ul. Inżynierskiej oraz nowego śladu Dziennikarskiej, od stadionu miejskiego do ul. Południowej.

Reklama

Część przetargów została już rozstrzygnięta, część jest w toku, niektóre w przygotowaniu do ogłoszenia. Remonty rozpoczną się wiosną od ulic Kościuszki, Żabiej i Powstańców.

Reklama

Ulica Kościuszki

Remont ulicy Kościuszki zostanie przeprowadzony na odcinku od ul. Powstańców do mostku na rzece Długiej. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a także zbudowane zostanie wyniesione skrzyżowanie ulic Kościuszki i Powstańców. Koszt prac to 477 tys. zł. Początek prac w kwietniu.

Ulica Żabia

Projekt przewiduje kompleksową wymianę nawierzchni jezdni, częściowe remonty chodników oraz budowę miejsc parkingowych. Koszt prac: 385 tys. zł. Początek prac w kwietniu.

Ulica Powstańców

Projekt przewiduje wymianę nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Sobieskiego oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych. Koszt prac: 500 tys. zł. Remont rozpocznie się po zakończeniu prac w ul. Kościuszki.

źródło: www.zielonka.pl