Zielonkowskie spotkania z podróżą: Pakistan da się lubić

Zielonkowskie spotkania z podróżą: Pakistan da się lubić, fot: zielonka.pl

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na kolejne z cyklu Spotkanie z podróżą: Pakistan da się lubić – Od lodowców Karakorum i K2 nad morze w Karaczi.

Prowadzącą lutowe spotkanie w ramach cyklu „Spotkania z podróżą” będzie podróżniczka, zdobywczyni Korony Świata, dziennikarka i pisarka Monika Witkowska. Opowie o swoich przygodach na trasie Karakorum–Pakistan.

Głównym celem wyprawy była wspinaczka na Broad Peak (ośmiotysięcznik w Karakorum), ale trekking po lodowcu Baltoro i czas spędzony w bazie pod K2, również okazały się ciekawym doświadczeniem. Po części górskiej przyszedł czas na samotną, plecakową podróż przez cały Pakistan, zwiedzanie fascynujących zabytków i spotkania z niesamowicie gościnnymi ludźmi.

W ramach naszego spotkania przekonamy się, na czym polega trudność w zdobywaniu najwyższych szczytów Karakorum, dowiemy się jak wygląda bezpieczeństwo w tym rejonie świata, co to jest dupata, jak w islamskim kraju traktuje się samotnie podróżującą cudzoziemkę, na ile smaczne jest miejscowe jedzenie i po co w ogóle do Pakistanu jechać?!

Sala widowiskowa, niedziela 24 lutego 2019 , godz. 16:00. Bilet rodzinny 10 zł.

źródło: zielonka.pl