Zlikwidowana dziupla samochodowa w gminie Poświętne

Zlikwidowana dziupla samochodowa w gminie Poświętne, fot: policja.pl

Kryminalni wołomińskiej Komendy zatrzymali 32-latka podejrzewanego o przestępstwa samochodowe. Na terenie posesji w Miedzypolu, w jednym z garaży policjanci ujawnili Mazdę 3, skradzioną kilka dni wcześniej w Niemczech.

Kilka dni temu kryminalni wołomińskiej Komendy uzyskali informację z której wynikało, że na terenie jednej z posesji w Miedzypolu mogą być przechowywane pojazdy i części samochodowe pochodzące z kradzieży. Gdy funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem, zauważyli mężczyznę, który kilkukrotnie wchodził i wychodził z garażu. Postanowili sprawdzić, co znajduje się w tym pomieszczeniu. Gdy weszli na posesję, mężczyzna próbował się z niej szybko oddalić, został jednak zatrzymany i wylegitymowany. W przeszłości 32-latek był już zatrzymywany za przestępstwa samochodowe.

Podczas kontroli garażu policjanci ujawnili częściowo zdemontowaną Mazdę 3, oraz kilka kompletów tablic rejestracyjnych w tym jedne, które były zamontowane na pojeździe. Po ich sprawdzeniu okazało się że były sfałszowane i nie posiadały znaków legalizacyjnych.

Sprawdzenie pojazdu wykazało, że został on kilka dni wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Mężczyzna oświadczył policjantom, że nie wie do kogo należy pojazd i skąd wziął się w garażu.

Zlikwidowana dziupla samochodowa w gminie Poświętne, fot: policja.pl

32-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł również brać udał w paserstwie innego pojazdu, Infiniti Q50, skradzionego 14 maja na terenie warszawskiego Targówka. Od tego czasu ukrywał się przez organami ściągania. Mężczyzna usłyszał łącznie dwa zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży. Prokurator rejonowy w Wołominie postanowił również zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.