Zmarł Marek Wysocki

4800
Marek Wysocki, fot: jaktosierobistudio.blogspot.com

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Marka Wysockiego aktora, reżysera, kompozytora, którego zapamiętamy jako twórcę i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina o statuetkę Funny Face w Ząbkach, założyciela radia „Ząbki” oraz autora pokaźnej ząbkowskiej audioteki, a także konferansjera na wielu wydarzeniach kulturalnych.

Był aktorem Teatru Narodowego, asystentem Adama Hanuszkiewicza, aktorem Teatru Syrena, współautorem muzyki do programu dla dzieci Tik-Tak, laureatem Złotego Ekranu i nagrody filmowej im. Zbigniewa Cybulskiego, odtwórcą roli Pana Samochodzika w ekranizacji powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan samochodzik i praskie tajemnice”, nominowany do amerykańskiej nagrody World Championship za najlepsze widowisko telewizyjne w Tunezji w 1997 roku, laureat nagrody Ministra Kultury Tunezji.

Był prezesem Polskich Festiwali SA, założycielem i wieloletnim dziekanem Wydziału Aktorskiego w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, dyrektorem artystycznym Teatru Equus w Zielonce, dyrektorem Instytutu Sztuki Aktorskiej w Mistrzowskiej Szkole Technik Aktorskich Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej, reżyserem spektaklu w pionierskim gatunku „recidrama„ – Mam na imię Psyche”, z wiodącą rolą Anny Marii Grabińskiej.
Artysta odznaczony przez Ministra Kultury Kazimierza Dejmka medalem „Za zasługi dla kultury polskiej” oraz dwukrotnie uhonorowany Srebrnym Asem Sukcesu przez Kapitułę Akademii Polskiego Sukcesu pod przewodnictwem prof. Henryka Skarżyńskiego. Był także twórcą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Międzywojennej Orchidea w Wołominie. W latach 70. XX wieku był II pilotem w PLL LOT, latał na samolotach AN-24 B.

Zostawił po sobie nieutulonych w żalu Żonę, Dzieci, Rodzinę i Grono Przyjaciół.

W najbliższym czasie podamy informację o miejscu i czasie uroczystości pogrzebowej.

Źródło: Urząd Miasta Ząbki

Komentarze