Zmiana funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Wołominie

Urząd Gminy Wołomin, fot: wolomin.org

W związku z pandemią koronawirusa w Urzędzie Miejskim w Wołominie zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu placówki.

W ubiegły wtorek, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa zostały wprowadzone następujące ułatwienia.

Wejście od ulicy Ogrodowej dla poszczególnych wydziałów:
• Urząd Stanu Cywilnego
• Wydział Spraw Obywatelskich
• Ewidencja Działalności Gospodarczej
• Kasa Urzędu Miejskiego

Wejście od strony Starostwa Powiatowego:
• pozostałe wydziały Urzędu Miejskiego w Wołominie

Interesanci, którzy muszą przyjść do urzędu zobowiązani są ustalić konkretny dzień i godzinę, aby skrócić czas wizyty do minimum.

Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo należy ograniczyć osobiste wizyty w UM w Wołominie.

Zalecany jest kontakt z Urzędem Miejskim w Wołominie w następujący sposób:
• mailowo lub telefonicznie, wykaz telefonów oraz adresy mailowe do pracowników Urzędu dostępne są na stronie, link TUTAJ.
• dokumenty i wnioski do Urzędu można złożyć poprzez platformę ePUAP, pocztą tradycyjną lub do skrzynki podawczej umieszczonej przed wejściem do Urzędu (Kancelaria nie wydaje potwierdzenia umieszczenia pisma w skrzynce);

Lista wniosków i deklaracji, dzięki którym można załatwić sprawę w Urzędzie bez wychodzenia z domu (przez ePUAP) dostępna TUTAJ.

Zmiana funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Wołominie, fot: wolomin.org