Zmiana lkoalizacji placu zabaw na Siwkach

Zmiana lkoalizacji placu zabaw na Siwkach, fot: zielonka.pl

Plac zabaw na Siwkach zmieni lokalizację. Przeniesienie urządzeń rekreacyjnych jest spowodowane wypowiedzeniem umowy przez właściciela działki przy ul. Wiejskiej, dzierżawionej przez Miasto Zielonka na potrzeby placu zabaw.

Siwki nie pozostaną jednak bez przestrzeni służącej aktywności najmłodszych. Wiosną tego roku zostanie otwarty plac w nowym miejscu – przy ul. Dolnej 1. W tym tygodniu zakończyły się prace związane z demontażem sprzętów przy ul. Wiejskiej. W najbliższym czasie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, ruszą przygotowania do urządzenia placu na działce w nowej lokalizacji.

Montaż sprzętów wymaga nie tylko uporządkowanego terenu, ale też musi być poprzedzony zatwierdzeniem przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego projektu rozmieszczenia zabawek na placu z zachowaniem wymaganych bezpiecznych odległości od istniejącej sąsiadującej zabudowy. I te czynności już trwają.

Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, sprawne urządzenia z ulicy Wiejskiej zostaną przeniesione do nowej lokalizacji. Część sprzętów przejdzie renowację i naprawę. Przewidywany termin otwarcia placu w nowej lokalizacji to marzec 2022 r.