Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 9 grudnia

Polskie Koleje Państwowe, Warszawa Wileńska-Małkinia, fot: zielonka.pl

Koleje Mazowieckie poinformowały o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów od 9 grudnia br. W relacji Zielonka-Warszawa Wileńska w godzinach szczytu komunikacyjnego przewidywane jest pozostawienie odjazdu pociągów co 10-15 min. Niestety, w relacji Wołomin Słoneczna-Warszawa Zachodnia, planowana jest niekorzystna zmiana odjazdu w kierunku Warszawy przed godziną 8.00.

Po licznych sygnałach, burmistrz Zielonki Kamil Michał Iwandowski, skierował do Kolei Mazowieckich wystąpienie o korektę w rozkładzie odjazdów w kierunku Śródmieścia.

„Taka modyfikacja rozkładu sprawi, że mieszkańcy naszego miasta, którzy dojeżdżają do centrum Warszawy do szkoły lub pracy na godziną 8.00, zmuszeni będą do podróżowania z przesiadkami na Dworzec Warszawa Wileńska, co w znaczącym stopniu wydłuży czas i komfort podróżowania. (…)

W trosce o dobro mieszkańców Miasta Zielonka oraz w związku z licznymi interwencjami ze strony mieszkańców, proszę o utrzymanie dotychczasowej godziny odjazdu pociągu relacji Wołomin Słoneczna – Warszawa Zachodnia” – napisał burmistrz do Kolei Mazowieckich.

Z planowanym rozkładem jazdy można zapoznać się tutaj:https://www.mazowieckie.com.pl/sites/default/files/docs/R6_60%20Warszawa-Ma%C5%82kinia%209%20XII-8%20I%20%2819%20XI%29_0.pdf

Jak informują Koleje Mazowieckiego zmiany w rozkładzie zostały opracowane na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jego pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 9 marca 2019 r.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu prowadzona jest modernizacja linii na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia, gdzie ruch pociągów prowadzony jest po jednym czynnym torze. W związku z tym rozkład przewiduje utrudnienia na odcinku Łochów – Małkinia. Część pociągów wzorem obecnej organizacji kursowała będzie w relacji skróconej. Na odcinku Łochów – Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii zostały uruchomione w dni robocze pociągi przyspieszone nr:

– 91790/1 relacji Małkinia (odj. 5:16) – Warszawa Centralna (6:45/6:50) – Warszawa Zachodnia (przyj. 6:54)
– 93960/1 Łowicz (odj. 13:51) –Warszawa Śródmieście (15:15/15:17) – Łochów (przyj. 16:16)

źródło: zielonka.pl