Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Koleje Mazowieckie, fot: zielonka.pl

Koleje Mazowieckie informują, że od 9 czerwca została wdrożona kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia
W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia, gdzie ruch pociągów jest prowadzony po jednym czynnym torze.

W dniach 22-29 czerwca oraz 15-25 lipca ze względu na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej pomiędzy st. Warszawa Wschodnia a st. Warszawa Rembertów, pociągi mogą kursować w zmienionych godzinach.

Rozkład dostępny ma stronie Kolei Mazowieckich: LINK

***

W nowym rozkładzie ponownie przesunięty został odjazd pociągu z Zielonki Bankowej w kierunku Śródmieścia z godz. 7.17 na godz. 7.28. Zmiana to powoduje trudności w dostaniu się do szkoły i miejsc pracy na godz. 8.00 w Warszawie. Sygnały o tej niekorzystanej zmianie docierały już na początku maja, dlatego burmistrz Kamil Michał Iwandowski ponownie skierował pismo do Kolei Mazowieckich o przywrócenie połączenia.

– Zwracam się z prośbą o realizację postulatów mieszkańców naszego miasta i przychylne odniesienie się do prośby o przywrócenie pociągu o godzinie 7:17, bowiem kurs ten gwarantował mieszkańcom Zielonki Bankowej satysfakcjonujące połączenie z centrum Warszawy – napisał burmistrz Zielonki.

Kolejna zmiana w rozkładzie pociągów planowana jest 31 sierpnia br.