Zmiany w ząbkowskiej komunikacji w związku z remontami ulic

Roboty drogowe, fot: fotolia.com

W związku z zamknięciem możliwości przejazdu przez ulice Powstańców i Maczka w Ząbkach związaną z przebudową ulicy Powstańców i budową ronda na skrzyżowaniu ul. Powstańców z ul. Maczka oraz ul. Złotą od 20 lipca zmienia się układ linii autobusowych w mieście Ząbki.

1. Czasowo zawiesza się funkcjonowanie przystanków autobusowych dla wszystkich linii, które do tej pory z nich korzystały.
– na ul. Powstańców: Maczka 02, Dzika 01 i 02, Powstańców 03 i 04
– na ul. Maczka: Maczka 03 i 04.

2. Zmiana trasy linii Ząbki-2 od 20.07.2018 r.

a) w północnej części Ząbek przywraca się stały przebieg trasy linii Ząbki-2 ulicą Wolności i 11 Listopada. tj.:
– w kierunku Powstańców/Rembertowa trasa będzie przebiegała ul. Wolności i 11 Listopada, Rychlińskiego, Wojska Polskiego, tunel przy PKP;
– w kierunku CH Marki: za tunelem: ul. Wojska Polskiego, Rychlińskiego, 11 Listopada, Wolności, Batorego, Bystrą, Radzymińską.

Ponownie uruchamia się przystanki:
– w kierunku Rembertowa: Piotra Skargi 01 na ul. Wolności,
– w kierunku CH Marki: Szpital Drewnica na ul. Rychlińskiego (przystanek zyskał wiosną nową wiatę), Kuleszy na ul. 11 Listopada, Wilcza na ul. 11 Listopada.

Od 20.07 linia Ząbki-2 nie będzie już zatrzymywać się na przystankach Lekszyckiego i Wyspiańskiego 01 oraz na przystanku tymczasowych Narutowicza 91 na ul. Budkiewicza, który zostanie zlikwidowany.

b) w południowej części Ząbek linia Ząbki-2 ominie ulice Piłsudskiego, Powstańców i Maczka:
– w kierunku Rembertowa trasa będzie przebiegać ulicami: tunel, Orla, Kwiatowa, Szwoleżerów do drogi wojewódzkiej 631 (i ul. Żołnierskiej)
– w kierunku CH Marki droga wojewódzka 631, dalej ulicami: Szwoleżerów, Stefczyka, Sikorskiego, Kwiatową, Orlą do tunelu.
– linia Ząbki-2 nie będzie zatrzymywać się już na przystankach w Ząbkach: Kołłątaja 01 i 02 na ul ks. Skorupki, Szwoleżerów 01 i 02 na ul. Piłsudskiego, Cmentarz 01 i 02 na ul. Piłsudskiego,

Planowane jest również uruchomienie dodatkowego tymczasowego przystanku Powstańców Las 51 na drodze wojewódzkiej 631 (Żołnierskiej) przy granicy z Warszawą na którym zatrzymywały by się zarówno linie 199 ZTM jak i Ząbki-2 jadące w kierunku Rembertowa. Przystanek zostanie uruchomiony po zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu przez Urząd Marszałkowski.

c) na terenie dzielnicy Rembertów – w związku z przywróceniem wszystkich relacji na skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej i Strażackiej linia Ząbki-2 wraca na stałą trasę na terenie Rembertowa. Autobus pojedzie jednokierunkowo ulicami: Żołnierską → Czwartaków → Paderewskiego → gen. Chruściela → Strażacką → Żołnierską.

Osoby przesiadające się z pociągu do autobusu linii Ząbki-2 powinny korzystać z przystanków Rembertów Ratusz 01 lub przystanku Kordiana 01

Linia Ząbki-2 od piątku 20.07 nie będzie zatrzymywać się na następujących przystankach na terenie Rembertowa: Rembertów Ratusz 02 na ul. gen. Chruściela Montera; Kordiana 02, na ul. Strażackiej; Zawodowa 02 na ul. Paderewskiego; Szafarzy 02 na ul. Paderewskiego; Paderewskiego 02 na ul. Paderewskiego.

3. Zmiana trasy linii Ząbki-1 – linia pojedzie objazdem ul. Szwoleżerów do ul. Piłsudskiego.

Za przystankiem Kosynierów, autobus linii Ząbki-1 skręci w prawo w ul. Szwoleżerów i następnie w prawo w ul. Piłsudskiego gdzie od przystanku Szwoleżerów 02 wróci na swoją stałą trasę. Na ul. Szwoleżerów linia Ząbki-1 będzie się zatrzymywać na przystankach Zieleniecka 01, oraz Kwiatowa 51 (nowo uruchamiany przystanek tymczasowy między ul. Kwiatową i Czołgistów).

4. Zmiana trasy linii Ząbki-3 – linia pojedzie objazdem ul. Szwoleżerów, Piłsudskiego do ul. Skrajnej.

Za przystankiem Kosynierów, autobus linii ”Ząbki-3” skręci w prawo w ul. Szwoleżerów i następnie w lewo w ul. Piłsudskiego i w prawo w ul. Skrajną gdzie od przystanku Skrajna na ul. Zycha wróci na swoją stałą trasę. Na trasie objazdu linia „Ząbki-3” będzie się zatrzymywać na przystankach: Zieleniecka 01 na ul. Szwoleżerów, Kwiatowa 51 (przystanek tymczasowy) na ul. Szwoleżerów, Szwoleżerów 01 na ul. Piłsudskiego
Cmentarz 01 na ul. Piłsudskiego, Powstańców 53 na ul. Piłsudskiego (przystanek tymczasowy przy ul. Miłej).

5. Od piątku trasy zmieniaj linia 345 oraz linia nocna N66. Więcej informacji na stronie ZTM :
a) komunikat o zmianach na stronie ZTM
b) rozkład linii 345
c) rozkład jazdy linii nocnej N66 

źródło: zabki.pl