Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, fot: fotolia.com

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 29-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna od 2014 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

Policjanci z Radzymina kilka dni temu przyjęli zawiadomienie dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego. Zgłaszająca ten fakt kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej partner, obywatel Bułgarii z którym mieszka często wszczynał awantury w ich domu.

Reklama

Taki stan rzeczy trwał od 2014 roku. Mężczyzna dopuszczał się nie tylko aktów przemocy fizycznej lecz również psychicznej wobec kobiety, wszczynał awantury, podczas których ubliżał jej, groził pobiciem, niejednokrotnie groźby te przeradzały się w rękoczyny. Tak też było 23 lipca, kiedy sprawca przemocy kolejny raz pobił swoją partnerkę, powodując u niej liczne obrażenia ciała.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnej celi. 29-latek już usłyszał zarzuty trwającego ponad 4 lata znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerką. Prokurator rejonowy w Wołominie wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek zaakceptował i wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzny w areszcie śledczym na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze