10 Festiwal Perła Baroku

W niedzielę 4 czerwca, tradycyjnie w Bazylice św. Trójcy w Kobyłce, koncertem polskich skrzypaczek, rozpocznie się 10 już edycja Festiwalu „Perła Baroku”. W tym roku organizatorzy szykują dla publiczności pięć wyjątkowych koncertów.

Międzynarodowy festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów od 2008 r. obejrzało ponad 40 tys osób. Zaprasza on tylko wybitne indywidualności artystyczne by promować wysoką kulturę i mistrzowskie interpretacje. Przyjeżdżają tu zdobywcy prestiżowych nagród jak Grammy, Midem, Diapason d’Or, zwycięzcy i laureaci ważnych światowych konkursów oraz wybitni profesorowie.  Perła Baroku jest festiwalem wielu gatunków muzyki.

Tegoroczny festiwal honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda, w honorowym komitecie zasiedli J.E. Arcybiskup Henryk Hoser oraz Burmistrz Miasta Kobyłka Pan Robert Roguski.

Patronat medialny nad festiwalem objął portal WWL24.

FESTIWAL 2017 – 10.EDYCJA

4-11 czerwca

I. INAUGURACJA 4.06. G.20.15 – WSPOMNIENIE WIENIAWSKIEGO
MALESZA – KOTZ – SIKORSKI, Bazylika Świętej Trójcy Kobyłka 

10 Festiwal Perła Baroku Celina Kotz fot.Anna Szarek

Koncert najlepszych polskich skrzypaczek  Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Znakomita- grająca jak Dawid Ojstrach Anna Malesza, oraz ulubienica publiczności Celina Kotz – zwyciężczyni Konkursu im. Jahnkego i 15  innych konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Byśmy mogli osobiście poznać i zobaczyć, co w tych skrzypaczkach mimo niewątpliwych odmienności tak fascynuje – zaprosiłam Obie Panie. Tu nie będą rywalizować, chyba że o serca publiczności.  Posłuchamy odmiennych muzycznych charakterów, odmiennych typów gry, ale bez wątpienia zasługujących na wielki aplauz. – mówi Anna Szarek-Lisiewicz, Dyrektor Festiwalu. Towarzyszyć im będzie na scenie- tak jak podczas konkursu – Marcin Sikorski, świetny pianista kameralista związany z konkursem Wieniawskiego od lat 90-tych. Usłyszymy 2 półrecitale z wirtuozowskim programem z konkursu Wieniawskiego. Specjalnie dla nas- powtórka konkursu, bez komisji, bez punktów- tylko muzyka. W programie: Wieniawski, Sarasate, Ernst, Szymanowski i Ravel.
-wstęp wolny-
(przez wzgląd na wielką liczbę słuchaczy istnieje możliwość rezerwacji miejsca siedzącego. szczegóły na stronie festiwalowej www.BestArtPromotion.com)

KONCERT II – 5.06, g.19.00  ROBERT JANOWSKI poezja & ANNA SZAREK wiolonczela „MELODIA SŁÓW”
Sala Kameralna Hotelu Gregory , Kobyłka ul.Napoleona 4
biletowany: 25 zł / zamówienia: perlabaroku@yahoo.pl , sms: 509665571.

10 Festiwal Perła Baroku, Robert Janowski

Najważniejsza na Festiwalu Perła Baroku jest osobowość artystyczna, a tej nie można Robertowi Janowskiemu odmówić- nikt się nie ośmieli! 5 statuetek Wiktora i 4 Telekamery. Do tego – muzyczny idol. I ten przepiękny głos… Szerokiej publiczności znany z teleturnieju „Jaka to melodia?”, który prowadzi, bijąc rekordy popularności od 1997r, ale Festiwal Perła Baroku uwielbia odkrywać zakamarki osobowości, cudowne tajemnice. „Robert Janowski jest znakomitym poetą. On jest- rzekłabym – urodzonym poetą. Kiedy czytam jego wiersze mam wrażenie, że wszystko co w życiu mu się przydarzyło z tej poetyckiej osobowości wynika. Jestem zachwycona. A Festiwal daje mi szansę by zachwycić Państwa. Poezja.. – to taka opowieść jak muzyka. Wiele trzeba poczuć, zasłuchać się w Melodię słów.. Stąd tytuł wieczoru. Robert Janowski będzie czytał swoje wiersze. Ja zagram piękną muzykę na wiolonczeli od Bacha po XXw.” – mówi Anna Szarek-Lisiewicz, twórczyni i Dyrektor festiwalu.  Szykuje się zjawiskowe spotkanie z uwielbianym piosenkarzem, aktorem, prezenterem telewizyjnym, artystą tak wszechstronnym że renesansowym. Spotkamy się z jego twórczością, tekstami, poezją. Po poezji z muzyką będzie wspólna kawa, a w drugiej części rozmowa z udziałem publiczności. Będą dostępne książki i płyty Roberta, zapraszamy także oczywiście po autografy.
więcej na: Best Art Promotion

KONCERT III – 6.06. g.19.00 GITAROWA BOSSA NOVA – PEŁECH&HORNA – Sambalanco – premiera płyty,
Bazylika Świętej Trójcy Kobyłka

Krzysztof Pełech zwyciężył kilkanaście najpoważniejszych międzynarodowych konkursów gitarowych na świecie. Kilkakrotnie zwyciężał w plebiscycie na najlepszego polskiego gitarzystę magazynu Gitara i Bas. Jest dyrektorem artystycznym wielkiego gitarowego festiwalu we Wrocławiu Gitara+. Wraz ze znakomitym gitarzystą Robertem Horna – laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, aktywnie koncertującym w krajach Europy i Ameryki Południowej – tworzą duet, który jest kombinacją oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-novy, tanga i smooth-jazzu.

Kolejne mistrzowskie spotkanie festiwalu – tym razem z muzyką XX wieku. Posłuchamy utworów m.in Pata Metheny’ego, Astora Piazzolli, Celso Machado. Płyta będzie dostępna po koncercie.
-wstęp wolny-
(przez wzgląd na wielką liczbę słuchaczy istnieje możliwość rezerwacji miejsca siedzącego. szczegóły na stronie festiwalowej www.BestArtPromotion.com)

KONCERT IV – 8.06. g.19.00 OGRÓD HARMONICZNY – ALBERTO RASI viola da gamba, Bazylika Św.Trójcy Kobyłka

Alberto Rasi – zdobywca Midem Classical Award , Dyrektor Accademia Strumentale Italiana di Verona. Włoski gambista w programie francuskich arcydzieł autorstwa Marin Marais i Jeana de Saint Colombe. Mistrz i uczeń. Opowieść o muzycznej drodze tych dwóch wybitnych twórców baroku oraz ich muzyka stały się treścią powieści i znakomitego filmu „Wszystkie poranki świata” . Francuski barok na najwyższym poziomie.
-wstęp wolny-
(przez wzgląd na wielką liczbę słuchaczy istnieje możliwość rezerwacji miejsca siedzącego. szczegóły na stronie festiwalowej www.BestArtPromotion.com)

KONCERT V – 11.06. g.20.15 – PIEŚNI ENRICO CARUSO – Baltazar Zuniga – tenor & Nazareno Ferruggio – fortepian. Bazylika Św.Trójcy Kobyłka

10 Festiwal Perła Baroku, Baltazar Zuniga

Znakomity Meksykański tenor – Baltazar Zuniga i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie pianistów włoskich – Nazareno Ferruggio w przepięknych pieśniach włoskich. Zuniga -tenor Collegium Vocale Gent-  koncertował w większości najbardziej prestizowych sal koncertwych świata od Lincoln Center po Metropolitan Opera, Ferruggio zwyciężał w 18 prestiżowych międzynarodowych konkursach pianistycznych, zdobyl m.in IBLA Grand Prize i wygrał konkurs Premio Valentino Bucchi. Jest obecnie gościnnym wykładowcą w Norwegii, Meksyku i Południowej Korei, oraz koncertuje i prowadzi masterclassy na całym świecie.
-wstęp wolny-
(przez wzgląd na wielką liczbę słuchaczy istnieje możliwość rezerwacji miejsca siedzącego. szczegóły na stronie festiwalowej)

Strona Festiwalowa i szczegółowe informacje : www.BestArtPromotion.com

10 Festiwal Perła Baroku. Patroni Medialni
10 Festiwal Perła Baroku
Komentarze