Marcovia Marki odniosła pewne zwycięstwo nad rezerwami Victorii Sulejówek

Marcovia Marki vs. Victoria Sulejówek, fot: Marcovia Marki

Zawodnicy Konrada Kucharczyka wygrali z drużyną prowadzoną przez Łukasza Stasiuka 3:0. Na listę strzelców wpisali się Adrian Rowicki, Tobiasz Strąpoć i Dawid Sawicki. 

Do przerwy markowanie prowadzili 1:0 po pięknym uderzeniu Adriana Rowickiego z rzutu wolnego. Wcześniej to jednak goście z Sulejówka mogli a nawet powinni zdobyć bramkę dającą im prowadzenie. Zawodnik Victorii zmarnował na nasze szczęście sytuację sam na sam z Damianem Krasiewiczem. W drugiej połowie Marcovia całkowicie zdominowała swojego rywala. Podopieczni Konrada Kucharczyka raz za razem stwarzali sobie wymarzone okazje do podwyższenia zasłużonego prowadzenia. W 51 minucie do siatki trafił Tobiasz Strąpoć. Gdy wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu Marcovia rozpoczęła festiwal niewykorzystanych sytuacji. Zawodnicy z Marek mogli zakończyć pojedynek z Victorią w bardzo okazały sposób. Mimo mnóstwa 100% okazji Marcovii udało się zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę za sprawą Dawida Sawickiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zatem tylko trzy-bramkowym zwycięstwem. 4 słupki, poprzeczka i niezliczona liczba sytuacji sam na sam z bramkarzem sprawiły, że mecz nie zakończył się dwucyfrowym triumfem Dariusza Piwowarka i spółki. Najważniejszy jest jednak komplet punktów, który wciąż pozwala realnie myśleć o awansie do 4 ligi. Za tydzień Marcovia zmierzy się na wyjeździe z warszawską Błyskawicą.

Skład Marcovii:

Krasiewicz – Mędrzycki, Piwowarek (C), Ochman, Pękała – Rojek, Rowicki, Strąpoć, Świniarski – Pietrucha (65′ Sawicki), Sieczko (81′ Dałek)

Źródło: Marcin Boczoń, Marcovia Marki