11 kolejka Futboligi za nami

Kati-Kominki - Sokoły Zielonka, fot. Linda Gajewska

Od 26 marca na Stadionie Miejskim w Zielonce rozgrywana jest runda wiosenna Futboligi. Zmagania te mają drugą edycję i niecałe dwa lata temu zastąpiły Zielonkowską Amatorską Ligę Piłkarską. Wraz ze zmianą nazwy, przyszła też restrukturyzacja – opisy spotkań, dokładne statystyki, materiały video, ciekawe artykuły. To wszystko można znaleźć na oficjalnej stronie rozgrywek www.futboliga.pl, jak również na ligowym facebooku – https://web.facebook.com/futboliga.zielonka/

W minioną niedzielę zespoły rozegrały 11.kolejkę. Nie było w niej niespodzianek – wygrywały te drużyny, które były wyżej w tabeli, chociaż zdarzały się przypadki, że outsiderzy opierali się faworytom i wszystko decydowało się w nerwowych końcówkach. Tak było chociażby w rywalizacji Al-Maru Wołomin z Incognito, gdzie ci pierwsi decydujący cios zadali na 120 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry. Całą pulę zgarnęły również Kati Kominki (8:1 z Sokołami) i urzędujący mistrz – Andromeda (2:0 ze Spartą).

Najciekawszym starciem było z kolei to między Dar-Marem a In-Plusem. Oba zespoły od wielu lat przyjeżdżają do Zielonki i chociaż w tym sezonie najważniejszych ról nie odgrywają, to w niedzielę stworzyły interesujące widowisko. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Marek, którzy triumfowali 2:0 i zrobili mały skok w tabeli. Ale może będzie to początek czegoś większego?

A już 9 kwietnia następna seria gier. Ostatnia przed Świętami, więc jakiekolwiek oszczędzanie nie wchodzi w rachubę. Gdyby ktoś chciał zobaczyć mecze na własne oczy, to Stadion Miejski zaprasza na Dziennikarską od godziny 9:00.

 

fot: Linda Gajewska