14. Festiwal Perła Baroku w Kobyłce – Piazzolla – 100 Lat Inspiracji

14. Festiwal Perła Baroku w Kobyłce

Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się trzeci koncert 14. Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów w Kobyłce.

Lider Zespołu – Paweł Zagańczyk– zwyciężył w ponad 20 konkursach akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie. Swoje kompozycje dedykował mu m.in. Krzesimir Dębski. W zespole zebrał wyjątkowych multiinstrumentalnych artystów. W muzyce łączą wpływy klasyki, jazzu i folku. Paweł Zagańczyk posiada doktorat z twórczości Astora Piazzolli – przed słuchaczami zatem nie tylko znakomita muzyka, ale także niezwykłe opowieści o mistrzu tanga.

Zagan Acoustic:
Paweł Zagańczyk – akordeon, bandoneon
Przemysław Skałuba – klarnety, saksofony
Joachim Łuczak – skrzypce
Jarosław Stokowski – kontrabas

Miejsce koncertu: Bazylika Świętej Trójcy– Kobyłka – ul. Kościelna 2

PROGRAM KONCERTU:

Paweł Zagańczyk – Zima
Richard Galliano – Tango pour Cloude
Astor Piazzolla – Libertango
Astor Piazzolla – Vuelvo al sur
Paweł Zagańczyk – Ansbach
Astor Piazzolla – Oblivion
Astor Piazzolla – Fievre
Paweł Zagańczyk – Tango Cukrowej Trzpiotki
Astor Piazzolla – Rio Sena
Zagan Acoustic – Bogurodzica
Astor Piazzolla – Tanti Anni Prima
Astor Piazzolla – Escualo
Richard Galliano – Viaggio

ARTYŚCI:

Paweł Zagańczyk – akordeonista. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych polskich i międzynarodowych. Koncertuje w Polsce i Europie – występował na Litwie, Ukrainie, Słowacji, w Austrii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Paweł Zagańczyk koncertuje na akordeonie i bandoneonie. Dla Zagańczyka pisali m.in : Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Edward Sielicki, Mehmet Cän Ozer, Dariusz Mazurowski, Krzysztof Olczak, Cezary Paciorek, Gerhard Stäbler, Marek Czerniewicz czy Maciej Zimka. Współpracuje z muzykami jazzowymi (Adam Wendt, Krzesimir Dębski), zespołami wykonującymi muzykę współczesną w tym elektroniczną. Jako założyciel kwartetu instrumentalnego Zagan Acoustic prezentuje kompozycje z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Pomorską Nagrodą Artystyczną. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie jest obecnie wykładowcą. Nagrał trzy solowe albumy z muzyką współczesną: Tango (2014), Globulus (2018), Fall of Icarus (2019) oraz wiele płyt kameralnych. W kręgu jego zainteresowań jest muzyka improwizowana, nowe kompozycje czy eksperymenty ukazujące szerokie spektrum akordeonu.