16 i 15-latek skradziony sprzęt zastawili w lombardzie

16 i 15-latek skradziony sprzęt zastawili w lombardzie, fot: policja.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobyłce zatrzymali 16-letniego sprawcę kradzieży dwóch rowerów oraz hulajnogi elektrycznej. Zatrzymany kradzieży dokonywał, w porozumieniu z 15-letnim kolegą, na terenie Kobyłki oraz Zielonki. Skradzione sprzęty, sprzedali w lombardzie w Warszawie oraz wymienili na telefon komórkowy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rowery oraz hulajnogę i zwrócili je właścicielom. Wartość odzyskanego mienia to około 4,5 tys. zł.

Funkcjonariusze służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Kobyłce zatrzymali 16-latka, który w ostatnim czasie dokonał kradzieży w rejonach dworców PKP w Kobyłce oraz Zielonce. Jego łupem padły dwa rowery i hulajnoga elektryczna. Część skradzionego sprzętu zastawił w lombardzie w Warszawie. Natomiast jeden z rowerów wymienił na telefon komórkowy.

Policjanci zajmujący się sprawą, ustalili , że 16-latek nie działał sam. Pomagał mu w tym 15-letni kolega. Wspólnie dokonali kradzieży, a następnie pozbyli się skradzionych rzeczy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je właścicielom.

16 i 15 -latek za popełnione czyny karalne odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wołominie.