Drogi bilet do kina

Nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii na drodze, o czym powinni wiedzieć wszyscy kierujący. Natomiast ci, którzy nie zdają sobie z tego sprawy muszą mieć świadomość nieuchronności kary.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na warszawskich ulicach. Kierujący, którzy narażają życie i zdrowie innych osób przez swoje nieodpowiedzialne i egoistyczne zachowanie, muszą liczyć się ze stanowczą i zdecydowaną reakcją ze strony mundurowych.

Tłumaczenia jednego z kierowców, że powodem dwukrotnego przekroczenia dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym jest możliwość spóźnienia się na seans filmowy w kinie, nie przekonał policjantów do odstąpienia od wyciągnięcia surowych konsekwencji. Ten lekkomyślny kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Z kolei drugi kierujący spieszył się na „nielegalne wyścigi”, które są popularne zwłaszcza wśród młodych kierowców. Na ulicy Jagiellońskiej, przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h pędził swoim pojazdem z prędkością 175 km/h. Ten kierujący również przekonał się, że jazda z taką prędkością się nie opłaca. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł i 10 punktów karnych. Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.