18 pucharów KSW Kyokushin na międzynarodowym turnieju

18 pucharów KSW Kyokushin na międzynarodowym turnieju, fot: KSW Kyokushin

4 listopada odbył się osiemnasty Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 300 polskich zawodników oraz reprezentanci Rosji i Łotwy. Turniej stał jak zwykle na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

W międzynarodowym towarzystwie, zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 18 pucharów, co dało tego dnia II miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za gospodarzami imprezy, a przed zawodnikami z Rosji.

Triumfatorami swoich kategorii zostali: Bartek Kazimierczak, Karol Narożniak, Jakub Nejfeld i Krystian Tyszko, którzy swoje zwycięskie walki toczyli z zawodnikami z Bielska Białej, Inowrocławia, Łodzi, Torunia, Bydgoszczy, Krakowa oraz Kaliningradu.

18 pucharów KSW Kyokushin na międzynarodowym turnieju, fot: KSW Kyokushin

Najtrudniejsze walki w turnieju przeszedł Maks Rutkowski, który w początkowych rundach eliminacyjnych trafił na bardzo silnych i dynamicznych przeciwników z Warszawy i Łotwy. Maks podczas walk doskonale wykorzystywał swoje atuty, a do tego nie ustępował ani na krok pola walki swoim rywalom i właśnie to ten element zadecydował o srebrnym medalu w tym prestiżowym turnieju. Dobrze spisali się: Klaudia Brzozowska, Krzesimir Karbownik, Michał Pazio, Paweł Tokarzewski, którzy zajęli drugie miejsca. Brązowe medale zdobyli: Gabrysia Majewska, Natalia Skrzeczkowska, Maks Zach, Mateusz Kornacki, Maciej Czepiel oraz Piotr Karbownik.

Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci na turniejach semi contact: Błażej Bosek i Antek Wrzosek. Ci dwaj młodzi chłopcy odważnie podjęli wyzwanie do uczestnictwa w trudnych ogólnopolskich turniejach. Początki rywalizacji w mocnym kontakcie są zawsze trudne, a ich waleczna postawa przyniosła im puchary za wywalczone trzecie miejsca. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl

źródło: KSW Kyokushin