Popołudnie w pałacu w Chrzęsnem

1729
Pałac w Chrzęsnem, fot: palacwchrzesnem.pl

19 listopada w Pałacu w Chrzęsnem kolejne spotkanie z kulturą. Tego dnia przedstawienie słowno-muzyczne „Szary strzelca strój” oraz koncert fortepianowy „Polska niepodległość w muzycznym dialogu”.

O godzinie 15.00 w programie słowno-muzycznym wybrzmią piosenki legionowe, poezja Wyspiańskiego, Norwida, Miłosza, Szymborskiej, nota Józefa Piłsudskiego wystosowana do rządów mocarstw sprzymierzonych, informująca o powstaniu państwa polskiego. Występują: Zuzanna Lipiec, Piotr Rzymyszkiewicz, Artur Zieliński oraz Anna Lenartowicz.

O godzinie 16.00 koncert fortepianowy w wykonaniu prof. Marii Gabryś, która naukę gry na fortepianie rozpoczęła w siódmym roku życia. Jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego im. Zenona Brzewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. międzynarodowych konkursów chopinowskich w Antoninie, Getyndze, Mariańskich Łaźniach oraz laureatką pierwszych nagród międzynarodowych konkursów im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 1999) oraz im. Edwina Fischera w Luzern (Szwajcaria, 2007). Na XXVII Konkursie na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, pianistka została uhonorowana Nagrodą Specjalną im. prof. Jerzego Żurawlewa. W 2002 roku otrzymała tytuł „Laureata Estrady Młodych“ XXXVI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku .
Podczas koncertu usłyszymy utwory polskiego kompozytora – Władysława Żeleńskiego, który wpisuje się w niepodległościowe dzieje naszego kraju.

 

Komentarze