19-latek rozbijał butelki na torach – okazało się że jest poszukiwany

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Policjanci zatrzymali pijanego 19-latka, który rozbijał butelki na torach kolejowych. Jak się okazało, był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 211 dni pozbawienia wolności za uszkodzenie mienia oraz prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

We wtorkowe popołudnie oficer dyżurny Komisariatu Policji w Ząbkach został poinformowany przez mieszkańca miasta, że przy ul. 3 Maja na torach kolejowych stoi mężczyzna, który rozbija butelki. We wskazane miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego miejscowej jednostki Policji.

Policjanci chwilę po zgłoszeniu zatrzymali pijanego mężczyznę. Podczas wykonywania czynności z 19-latkiem okazało się, że był on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 211 dni pozbawienia wolności za uszkodzenie mienia oraz Prokuraturę Rejonową w Głubczycach do ustalenia miejsca pobytu. Młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnie został przewieziony do wskazanej jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Oprac. MK/bś