19-latek zatrzymany za napad na bank w Ząbkach [WIDEO]

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie niedługo po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego, który napadł na placówkę bankową w Ząbkach. 19-latek wtargnął do jednego z oddziałów i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną zmusił pracowników do wydania gotówki. Przed wymiarem sprawiedliwości próbował ukryć się w rodzinnej miejscowości.

W środę, 17 kwietnia bieżącego roku, w godzinach popołudniowych doszło do napadu na placówkę bankową w Ząbkach. Młody mężczyzna, posługując się przedmiotem przypominającym broń palną zażądał od pracowników wydania gotówki. Jedna z kasjerek, wyjęła z sejfu banknoty i położyła je na blacie biurka. Napastnik zabrał pieniądze w kwocie blisko 30 tysięcy złotych i uciekł z placówki.

Niedługo po zdarzeniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalili tożsamość mężczyzny. 19-latka podejrzanego o ten czyn zatrzymali w województwie warmińsko-mazurskim. Młody człowiek, licząc, że uniknie odpowiedzialności ukrył się w domu rodzinnym.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Wołominie na przedstawienie 19- latkowi zarzutu rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za dokonanie rozboju, podczas którego sprawca posługuje się niebezpiecznym przedmiotem kodeks karny przewiduje karę od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

oprac.mk