2500 zł mandatu za przekroczenie prędkości na S8

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowców pędzących po trasie S8, którzy na odcinku o dopuszczalnej prędkości 120 km/h, jechali ponad 200 km/h. Za popełnione wykroczenie na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości po 2500 zł, a na ich konto zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Prędkość. Prędkość. Prędkość. Policja notorycznie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i jazdę z bezpieczną prędkością. Jednak pomimo licznych apeli i działań nadal na drodze nie brakuje kierujących, którzy w rażący sposób lekceważą przepisy ruchu drogowego, zupełnie nie zdając sobie sprawy do jakiej tragedii mogą doprowadzić. Tak też było i w tym przypadku. Kierujący pędzili z prędkością ponad 200 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h, nie zważywszy chociażby na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Takie zachowanie stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa dla kierującego, a także innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku zmieniły się kwoty grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, m.in. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W tym przypadku na kierujących pojazdami policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości po 2500 zł i 10 punktów karnych.