600 000 złotych dofinansowania dla Zielonki

Urząd Miasta Zielonka, fot: zielonka.pl

Pomyślnie zakończyły się kolejne działania Miasta Zielonka w ubieganiu się o środki zewnętrzne. Miasto pozyskało blisko 670 000 zł z programów dotacyjnych Województwa Mazowieckiego na realizację 5 zadań.

Przebudowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 4
Dotacja w wysokości: 226 730 zł

Pozyskaliśmy blisko ćwierć miliona złotych na przebudowę boiska znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 4. Usytuowane w centrum miasta boisko to ważny punkt na sportowej mapie Zielonki, odwiedzany licznie przez mieszkańców. Pozyskane dofinansowanie pozwoli nam nie tylko odświeżyć jego wygląd, ale również podnieść funkcjonalność i komfort użytkowników. Lekcje wuefu już niebawem będą o wiele przyjemniejsze! W planach na tę modernizację mamy nie tylko wymianę trawiastej nawierzchni boiska, ale też towarzyszącej mu infrastruktury – piłkochwytów, bramek, jak również takich elementów, jak stojaki na rowery.

Czyszczenie ulic na mokro
Dotacja w wysokości: 200 000 zł

Mycie ulic na mokro podnosi bezpieczeństwo kierowców i znacznie wypływa na jakość powietrza. W okresie letnim na ulice naszego miasta wyjadą specjalistyczne pojazdy, które wymiotą z nawierzchni piasek i inne zaśmiecenia, z użyciem metod ograniczających wzbijanie w powietrze kurzu. Czyszczenie odbywać się będzie w godzinach wieczorno-nocnych. 

Odnowa sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu
Dotacja w wysokości: 189 600 zł

 
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce to kulturalne serce naszego miasta. W ostatnim czasie sala widowiskowa co i raz gromadzi komplet widzów podczas przedstawień teatralnych i koncertów. Wraz z rozwojem oferty, chcemy również podnieść jakość samych przestrzeni OKiSu. Do niedawno wyremontowanych sal przy ulicy Literackiej dołączy niebawem odświeżona sala widowiskowa, która, jak mamy nadzieję, zachęci kolejnych widzów do odwiedzenia Ośrodka. 

Kolejny etap remontu siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej
Dotacja w wysokości: 33 600 zł

Dzięki dofinansowaniu będziemy również kontynuować prace remontowe w Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym razem remontem objęte zostaną dyżurka i garaże strażnicy. Remont obejmie m.in. naprawy tynkarskie, malowanie ścian i sufitów, wymianę okładzin podłogi.

Zapobieganie Bezdomności Zwierząt
Dotacja w wysokości: 20 000 zł

Pozyskane przez nas w ramach tego programu dofinansowanie pomoże zmniejszyć koszty zabiegów: sterylizacji, kastracji oraz elektronicznego znakowania psów i kotów. Przełoży się to na zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt, a to z kolei przyczyni się bezpośrednio do ograniczenia bezdomności zwierząt w naszym mieście.