9,5 mln zł z UE na cyfryzację w 47 szkołach oraz termomodernizację m.in. w gminie Tłuszcz

9,5 mln zł z UE na cyfryzację w 47 szkołach oraz termomodernizację m.in. w gminie Tłuszcz, fot: mazovia.pl

Dzięki funduszom europejskim, możliwa będzie termomodernizacja budynków Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu i w Chrzęsnem a także Ośrodka Zdrowia w Goszczynie. Przyznane środki umożliwią też realizację kolejnego etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegowo. Dofinansowanie z UE pozwoli również na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, który trafi do 47 szkół podstawowych z gmin należących do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. W spotkaniu wzięli udział Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Remonty budynków OSP w Tłuszczu i OSP w Chrzęsnem

W strażnicach zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a rezultatem będzie przyłączenie budynków do sieci gazowej. Kolejne działania to modernizacja instalacji ciepłej wody oraz zmiana oświetlenia na energooszczędne typu LED. Dachy oraz ściany zostaną ocieplone, a drzwi i okna wymienione. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, wnioskodawca zamontuje instalację fotowoltaiczną.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Tłuszcz
Beneficjent: Gmina Tłuszcz Całkowita
wartość projektu: 796 630,02 zł
Kwota dofinansowania: 482 071,23 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

9,5 mln zł z UE na cyfryzację w 47 szkołach oraz termomodernizację m.in. w gminie Tłuszcz, fot: mazovia.pl

Sprzęt i oprogramowanie dla 47 szkół z Warszawskiego Okręgu Funkcjonalnego

Projekt będzie realizowany w ramach porozumienia partnerskiego zawartego pomiędzy dziewięcioma gminami. Zakres przedsięwzięcia obejmie zakup: komputerów stacjonarnych i przenośnych, tabletów, drukarek i skanerów, projektorów i drobnego sprzętu komputerowego. Szkoły zostaną wyposażone w serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Do placówek w Nadarzynie, Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim, Michałowicach, Pruszkowie, Żyrardowie, Milanówku, Starych Babicach i Ożarowie Mazowieckim, trafią pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne oraz dostęp do platform edukacyjnych i serwisów streamingowych. W wybranych szkołach zostanie zaadaptowana infrastruktura techniczna (okablowanie światłowodowe). W ramach projektu zaplanowano także wdrożenie wspólnej e-usługi, która będzie udostępniona zarówno dla nauczycieli wszystkich 47 szkół podstawowych biorących udział w projekcie, jak również kadry pedagogicznej innych szkół z obszaru objętego ZIT.

Tytuł projektu: E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT
Beneficjent: Gmina Nadarzyn
Całkowita wartość projektu: 9 742 251,51 zł
Kwota dofinansowania: 6 701 322,62 zł
Działanie: 2.1 E- usługi dla szkół w ramach ZIT