ACCADEMIA STRUMENTALE ITALIANA Barok francuski – J. P. Rameau „Pieces de clavecin en concerts”

ACCADEMIA STRUMENTALE ITALIANA Barok francuski – J. P. Rameau „Pieces de clavecin en concerts”

Accademia wielokrotnie występowała w Europie i była zapraszana na międzynarodowe festiwale, gdzie zawsze spotykała się z szerokim uznaniem krytyków. Członkowie Accademii są uznanymi specjalistami w dziedzinie autentycznych interpretacji i współpracują z najbardziej znanymi europejskimi zespołami, takimi jak Amsterdam Baroque Orchestra, Hesperion XXI, la Reverdie, czy Europa Galante.

Mistrzowie stylu grać będą cudowne dzieła francuskiego baroku, ostatnią instrumentalną księgę Rameau. Jakkolwiek to poważnie brzmi  – to po prostu cudowna, lekka, wirtuozowska muzyka. A że francuska – to i z natury wytworna.  Na klawesyn, skrzypce barokowe, flet traverso i violę da gamba.

Artyści nagrali łącznie kilkaset płyt z największymi zespołami świata (!) Wystąpią w Kobyłce:

PATRIZIA MARISALDI – nagrywała koncerty klawesynowe z Amsterdam Baroque pod dyrekcją samego Tona Koopmana, którego jest absolwentką. Obecnie jest profesorem i kierownikiem katedry konserwatorium w Vicenzy. Nagrywała dla wytwórni Memories, Paragon, Frequenz, Bongiovann i Stradivarius.

CHIARA ZANISI nagrywała z Il Giardino Armonico, Il Pomo d’Oro, I Barocchisti Diego Fasolisa, Les Musiciens du Prince Cecilii Bartoli, La Risonanza Fabio Bonizzoniego, Il Canto di Orfeo Gianluci Capuano, La Divina Armonia Lorenza Ghielmiego i z orkiestrą Teatru alla Scala di Milano ! Była koncertmistrzem Europejskiej Orkiestry Barokowej Unii Europejskiej.

LUIGI LUPO – flecista i naukowiec – to On we Florencji, w Studium for Selected Editions dbał o publikację wielu pierwszych wydań światowych! Nagrywa dla wytwórni Virgin Classic, EMI Classic, Deutsche Harmonia Mundi, Naxos, Stradivarius, Brilliant Classic.

ALBERTO RASI – wychowanek Jordiego Savalla i Ariane Maurette, uznany gambista, profesor uniwersytetu muzycznego w Weronie, zdobywca Midem Classical Award i wielu innych wyróżnień! A od 1992r dyrektor artystyczny Accademii.

WSTĘP WOLNY
WSTĘP DO BAZYLIKI – BEZ OGRANICZEŃ, nie są konieczne rezerwacje

27.06 poniedziałek, g 19.00
KOBYŁKA, Bazylika Świętej Trójcy ul.Kościelna 2

DOKŁADNY PROGRAM KONCERTU: >>LINK<<

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego i Edyty Zbieć -Burmistrz Miasta Kobyłka
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Kobyłka, Powiatu Wołomińskiego i Województwa Mazowieckiego.