Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą”

Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą”, fot. Starostwo Powiatu Wołomińskiego

W piątek 24 czerwca w Kuligowie nad Bugiem (gm. Dąbrówka) odbył się Piknik edukacyjny pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie wspólnie z Gminą Dąbrówka i Wodami Polskimi. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz mieszkańców.

– Dzisiaj ostatni dzień szkoły i tysiące uczniów rozpocznie wakacje. Chcemy, aby ten czas był bezpieczny i wypełniony pozytywnymi emocjami. Dlatego wspólnie z partnerami zorganizowaliśmy w Kuligowie piknik, którego motywem przewodnim jest bezpieczeństwo nad wodą. Są z nami przedstawiciele kilkunastu instytucji dbających o nasze bezpieczeństwo m.in. Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Drewnica, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy Sanepidu. Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom, patronom honorowym oraz partnerom za wspólną organizację tego niezwykle cennego wydarzenia – powiedział Starosta Adam Lubiak w trakcie wspólnego briefingu prasowego z Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysławem Dacą.

Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą”, fot. Starostwo Powiatu Wołomińskiego

– Najlepsze wakacje, to wypoczynek nad wodą. Należy jednak pamiętać, że woda to żywioł
i potrafi być bardzo niebezpieczna. Stąd pomysł na dzisiejsze spotkanie i wspólną edukację młodego pokolenia oraz promocję zdrowego stylu życia i zachowań proekologicznych – dodał Prezes Przemysław Daca.

Muzyczną gwiazdą pikniku był Danzel. W wydarzeniu wzięli udział licznie przybyli
po uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy powiatu wołomińskiego, którzy przy kilkunastu stoiskach promocyjnych mogli m.in. uczestniczyć w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez strażaków i ratowników WOPR, usiąść w łodziach ratowniczych oraz w wozach bojowych. Uczestnikom czas umilały również animacje oraz gry i zabawy dla najmłodszych, gdzie nagrodami były atrakcyjne upominki przygotowane przez organizatorów i partnerów pikniku.

Partnerem wydarzenia było PZU, a patronatów honorowych udzielili Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek, Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk oraz IPA –Sekcja Polska.