Akcja „Razem Bezpieczniej” w szkole podstawowej w Szewnicy

Akcja "Razem Bezpieczniej" w szkole podstawowej w Szewnicy, fot. policja.pl

Od października br. na terenie powiatu wołomińskiego rozpoczęła się akcja rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Jej celem jest kształtowanie bezpiecznych zachowań pieszych i rowerzystów wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych w ruchu drogowym. 13 października odbyło się pierwsze z tego cyklu spotkanie. Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Szewnicy mieli przyjemność gościć u siebie funkcjonariuszy, od których otrzymali dużą dawkę wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Wołominie z Komendą Powiatową Policji w Wołominie od października br. rozpoczęła się akcja edukacyjna pod hasłem „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Działania realizowane będą na terenie powiatu wołomińskiego do końca 2022 roku. Spotkania profilaktyczne mają na celu kształtowanie właściwych zachowań pieszych i rowerzystów wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych w ruchu drogowym.

Dlatego 13 października policjantki z wołomińskiej komendy oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jadowie udali się do Szkoły Podstawowej w Szewnicy.

Mundurowi podczas spotkań poruszali przede wszystkim tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Przedszkolaki oraz uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo podróżować, jako pasażer, samochodem – podczas jazdy autem należy korzystać z fotelików samochodowych oraz pasów bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania o bezpiecznej jeździe rowerem, na rolkach oraz hulajnogą. Szczególną uwagę zwrócili na prawidłowe poruszanie się po drodze, korzystanie z wyznaczonych przejść dla pieszych oraz stosowanie się to sygnalizacji świetlnej.

Uwagę przedszkolaków przykuł sprzęt policyjny, którego sposób działania zademonstrował dzielnicowy z KP Jadów starszy sierżant Radosław Kumek.

Funkcjonariusze zachęcali dzieci i młodzież do noszenia odblasków, które po zakończeniu prelekcji wręczył dzielnicowy.