Akcja wyłapywania kotów wolno żyjących w Kobyłce

Kot, koty, fot: pixabay.com

W ramach zapobiegania bezdomności w Kobyłce od 24 lutego zaplanowana jest akcja wyłapywania kotów wolno żyjących do zabiegów sterylizacji i kastracji z okolicy ulic Kordeckiego i Nadmeńskiej.

Urząd Miasta Kobyłka zwraca się z prośbą o nie wypuszczanie swoich kotów na swobodne wędrówki. We wskazanym miejscu żyje blisko dwudzieścia kotów. Bez kastracji i sterylizacji każda z kotek w roku może mieć nawet dziesięć kociąt.

Wyłapywanie będzie się odbywało za pomocą rozstawionych klatek łapek. Każdy odłowiony kot będzie sprawdzony czytnikiem – w razie braku czipa będzie poddany zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Po przeprowadzonym zabiegu będzie także oznaczony obcięciem końcówki ucha – oznaczenie takie jest konieczne w celu uniknięcia odławiania tego samego zwierzęcia kilkakrotnie. Wyłapane koty powrócą w miejsce bytowania.

Jeśli komuś z Państwa zaginie kot to prosimy o kontakt z Urzędem Miasta Kobyłka (tel. 22 760 70 56) . Urząd będzie w posiadaniu dokumentacji zdjęciowej wszystkich wyłapanych kotów.