Al-Mar Wołomin został nowym mistrzem Futboligi

Al-Mar Wołomin, mistrz Futboligi, fot: Robert Biskupski

W wielkim finale Marcin Rychta i spółka wygrali z obrońcą tytułu Andromedą 3:2 po naprawdę dramatycznym pojedynku. Dość powiedzieć, że dwa ostatnie gole w tym spotkaniu padły w ostatniej minucie!

Sukces zespołu z Wołomina przypieczętował Mateusz Żebrowski, który strzałem z dystansu zmusił do kapitulacji Marcina Dudka i wtedy stało się jasne, że w Futbolidze nastąpi zmiana warty. Dla przegranych to na pewno policzek, jednak bezpośredni pojedynek pokazał, kto na złoto zasłużył w większym stopniu.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęły natomiast Kati-Kominki. Podopieczni Kamila Melchera nie musieli się specjalnie wysilać by zrealizować swój cel, bo ich przeciwnik na Stadion Miejski w niedzielę nie dojechał. Z tego faktu bardzo rozczarowane było FC United, które liczyło na triumf Prestiżu, bo gdyby tak się stało, to miejscowi zameldowaliby się na najniższym stopniu podium. Niestety – wspomniany walkower pokrzyżował im szyki.

Ale chociaż ostatnia kolejka za nami, to finałowy akcent rozgrywek będzie miał miejsce dopiero w najbliższą niedzielę. Wtedy zostanie rozegrana faza finałowa Pucharu Ligi, a przy okazji zostaną wręczone nagrody za całą drugą edycję. Część sportowa rozpocznie się o godzinie 16:30 a uroczysta ceremonia zamknięcia zmagań około 20:00.

Organizatorzy powoli zbierają już chętnych do trzeciej edycji. Jeśli więc ktoś szuka dla siebie profesjonalnych rozgrywek, to wszystkie dane potrzebne do zapisu, można znaleźć na stronie www.futboliga.pl