Aleksander Cieślak trenerem seniorów MKS Wicher Kobyłka

2239
Aleksander Cieślak trenerem seniorów MKS Wicher Kobyłka, fot: MKS WIcher

W występującym w A klasie zespole seniorów MKS Wicher Kobyłka nastąpiła zmiana trenera. Dotychczasowego szkoleniowca, Krzysztofa Adamczyka, zastąpi Aleksander Cieślak.

Nowy trener ma 30 lat. Był zawodnikiem Marcovii i Wichru. W klubie z Kobyłki grał w drużynach juniorów i seniorów. Od 6 lat prowadzi zespół juniorów z rocznika 2000. Dla trenera Cieślaka będzie to debiut w roli szkoleniowca drużyny seniorów.

– Decyzję o zmianie trenera podjęliśmy po analizie sezonu 2016/2017, patrząc jednocześnie w przyszłość  – mówi prezes Wichru Artur Rola – Pozytywnie oceniamy pracę trenera Krzysztofa Adamczyka i dziękujemy mu za jego wkład w funkcjonowanie drużyny, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzymy mu wielu sukcesów. Wspólnie z Piotrem Strejlauem postanowiliśmy postawić na młodego trenera, który podobnie jak znakomita większość piłkarzy jest z Kobyłki, ale przede wszystkim jest pełnym pasji, stale rozwijającym się, głodnym sukcesów i ciekawym nowinek szkoleniowcem. Prowadząc zawodników z rocznika 2000 osiągał z nimi bardzo dobre rezultaty w I lidze wojewódzkiej juniorów, a w czerwcu wygrał międzynarodowy turniej w Hiszpanii. Od nowego sezonu cała jego drużyna dołączy do seniorów. Kilku zawodników ma już za sobą udane debiuty w A klasie. To preferowany przez klub system, by wychowankowie akademii piłkarskiej zasilali drużynę seniorów, która ma być dla nich przepustką do większych klubów – dodaje prezes Rola.

Wierzymy, że drużyna z nowym trenerem nawiąże walkę o czołowe miejsca w swojej grupie i w niedalekiej przyszłości seniorzy Wichru wrócą do ligi okręgowej.

Źródło: Artur Rola, MKS Wicher Kobyłka

Komentarze