Areszt dla 22-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku w Sitnem

Śmiertelny wypadek w miejscowości Sitne, fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Dziś sąd rejonowy w Wołominie na wniosek prokuratury zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla 22-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku. Prokuratura wnioskowała o trzy miesiące aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę 14 kwietnia około godziny 16:30 w miejscowości Sitne w powiecie wołomińskim. W małżeństwo podróżujące na rowerach z dwiema córkami uderzył kierowca osobowego opla.

W wyniku obrażeń na miejscu zginęła 43-letnia kobieta, jej mąż w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Mimo trwającej reanimacji nie udało się uratować młodszej 6-letniej córki. Starsza 8-letnia w stanie krytycznym została zabrana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ale obrażenia okazały się zbyt rozległe i dziewczynka zmarła.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 22-letni Kamil B. stracił panowanie nad autem i uderzył w poruszających się przeciwną stroną jezdni rowerzystów. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca nie był pod wpływem alkoholu ale do dalszej analizy zostały zabezpieczone jego mocz i krew. Jeszcze w niedzielę 22-letni mieszaniec gminy Tłuszcz usłyszał zarzut umyślnego naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, tj. art. 177 par. 2 Kodeksu Karnego, za który grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się posiedzenie sądu, który zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla sprawcy wypadku.

źródło: Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie